Kinga Burzyńska jest dziennikarką telewizyjną, producentką oraz konferansjerem. Od dziesięciu lat Kinga Burzyńska jest związana z telewizją TVN. Jest prezenterką i reporterką „Dzień Dobry TVN”, poza tym autorką oraz prowadzącą program „Szkoła filmowa” na kanale TVN Fabuła.


Biografia i życiorys Kingi Burzyńskiej

Kinga Burzyńska jest absolwentką teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Początek jej kariery w mediach sięga jeszcze czasów, gdy udzielała się w Radiu RAK, później natomiast związana była m.in.: z Telewizją Kraków i Radiem Kraków – w telewizji zrealizowała wówczas ponad 200 odcinków programu zatytułowanego „Z cukrem czy bez”. Wśród gości znalazły się osoby znane i rozpoznawalne, takie chociażby jak Jerzy Kilar, Jerzy Stuhr oraz Leszek Możdżer. Przez wiele lat Kinga Burzyńska współpracowała także z krakowskim przedsięwzięciem zatytułowanym Przegląd Kabaretów PAKA. Była jego jurorem i prowadzącą.

Kinga Burzyńska jest główną prowadzącą oraz autorką programu „Szkoła filmowa” w TVN Fabuła, którego realizacja miała miejsce w warszawskiej Akademii Teatralnej. Jest to program, w którym mają miejsce niezwykłe rozmowy, w trakcie których dzięki formule programu artyści mogą opowiadać o kulisach swojej pracy, mowa tam o wspomnieniach z planów filmowych, oraz innych osobach, które podziwiają i z którymi praca była by interesującą działalnością. Magiczna atmosfera sali kinowej sprawia, że widzowie mogą przenieść się na pewien czas w świat owego srebrnego ekranu, który przychodzi odkrywać z nieznanej dotąd strony.

Na podstawie programu „Szkoła Filmowa” powstała książka, nakładem wydawnictwa WAB. Premiera tej pozycji miała miejsce 27 września 2017 roku. W książce tej czytelnicy mają okazję odnaleźć zapis z 15 rozmów poprowadzonych ze wspaniałymi polskimi aktorami i aktorkami. Wystarczy pewnie wspomnieć o takich gigantach jak Marek Kondrat, Tomasz Kot, czy Anna Dymna.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły