Kim Kardashian West, a właściwie Kimberly Noel Kardashian West (ur. 21 października 1980) – jest amerykańską celebrytką, modelką, aktorką i bizneswoman.


Biografia i życiorys Kim Kardashian

Kardashian przyszła na świat w Los Angeles. Jej ojciec prawnik miał przodków o pochodzeniu ormiańskim, zaś jej matka miała wśród przodków Holendrów i Szkotów. Rodzice Kim wzięli rozwód w roku 1989. Robert Kardashian w 2003 roku z powodu nowotworu przełyku. Matka Kim natomiast, imieniem Kris, do grudnia 2014 była była w związku z dawnym sportowcem olimpijskim Brucem Jennerem. Oprócz tego Kim ma dwie siostry oraz brata. Kim ma również wśród swych krewnych trzech braci przybranych i siostrę, a także dwie przyrodnie siostry.

Kardashian była długoletnią dobrą znajomą samej Paris Hilton. Kim zasłynęła jednak najbardziej dopiero w lutym roku 2007, kiedy to do mediów dotarło seks video z jej udziałem oraz z wokalistą muzyki R&B, Raya J. Jednocześnie w październiku tego samego 2007 roku, Kim, wraz ze swą dużą przecież rodziną zaczęła występować w reality show zatytułowanym „Z kamerą i Kardashianów”, który nadawała stacje E!. Natomiast tamtego tez roku w grudniu mogła w ten sposób zapozować przed obiektywami magazynu Playboy.

Kardashian jest tymczasem współwłaścicielką butiku o nazwie D-A-S-H, który prowadzi ze swymi dwiema siostrami. W lutym 2008 roku Kim Kardashian została natomiast twarzą świetnej marki Bongo Jeans.

W 2008 roku Kim Kardashian była również jedną z uczestniczek 7. serii rozrywkowego i jakże popularnego programu „Dancing with the Stars” (Kim odpadając w trzecim odcinku, zajęła ostatecznie 11. miejsce).

W marcu roku 2009 Kim Kardashian wystartowała z kampanią promującą ShoeDazzle – mianowicie markę, której jest też współzałożycielką a i może przede wszystkim, główną stylistką. Następnie na półkach sklepowych ukazała się seria formatu DVD ze specjalnymi ćwiczeniami, pt. „Fit in Your Jeans By Friday”. We wrześniu 2009 roku została zaś twarzą akcji charytatywnej „Kiss Away Poverty”. Każdy pojedynczy dolar ze sprzedaży każdego błyszczyka LipFusion wówczas to trafiał do fundacji, która przeznaczała te środki wspomagając kobiety stawiające pierwsze swe kroki w biznesie[.

W 2010 roku odbyła się premiera pierwszych perfum sygnowanych przez Kim. Kim, wraz z siostrami – Khloé i Kourtney – projektuje też biżuterię; w 2010 roku wyszła do jubilerów ich autorska kolekcja „Virgins, Saints, and Angels”. Kardashian, wraz z Khloé i Kourtney, jest szczęśliwą autorką kilku całkiem udanych kolekcji odzieżowych; należy do takowych między innymi ta nazwana „K-Dash”, a dostępna w OVC od 2010 roku, a także linia specjalnie zaprojektowana dla marki nazwanej Bebe. W 2010 roku natomiast swą premierę miał produkt w postaci samoopalacza Kardashian Glamour Tan, czyli produkt stworzony również przez Kim, Khloé i Kourtney[.

Kim jest wreszcie utalentowaną producentką reality show pt. The Spin Crowd, czyli programu, który opowiada o pracy nowojorskiej agencji nazwanej Command PR, a prowadzonej przez duet Jonathana Chebana i Simona Hucka; Kardashian jest przy tym prywatnie przyjaciółką tej dwójki. Kim wystąpiła także jako gość w 10. serii programu „The Apprentice”, wcielając się tamże w rolę jednego z zasiadających jurorów, a zarazem w charakterze inspiracji do zadania dla uczestników – dwie drużyny miały bowiem za swój cel stworzyć w sklepie wystawę, która miała promować nową linię perfum Kardashian.

W grudniu 2010 roku w końcu Kardashian nagrała swój wideoklip do numeru pt. „Jam (Turn It Ip)”; reżyserii dopilnował Hype Williams, a w teledysku pojawił się wreszcie między innymi sam Kanye West.

Pierwszym z kolei angażem aktorskim Kim była rola w filmie serialowym i telewizyjnym pt. „Ponad falą”. Następnie, w 2008 roku, Kardashian mogła zagrać w filmie już pełnometrażowym pod tytułem „Totalny kataklizm”, wcielając się tamże w postać imieniem Lisa. Kim oprócz tego pojawiła się gościnnie również w serialach takich jak „Jak poznałem waszą matkę”, ale nie tylko, bowiem następnie w „90210” aż w końcu w udanym „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” oraz tym zatytułowanym „Dwie Spłukane dziewczyny”.

Uwagę można też poświęcić związkom Kim. W 2000 roku Kardashian poślubiła producenta muzycznego Damona Thomasa; ich małżeństwo zakończyło się jednak rozwodem już w 2004 roku. W kolejnych latach Kim spotykała się nie tylko z wokalistą R&B Rayem J, bowiem również gwiazdą NFL jakim jest niewątpliwie Regg Bush, czy też graczem Dallas Cowboys, czyli Miesem Austinem, a także była w związku z modelem nazwiskiem Gabriel Aubry.

W październiku 2010 roku Kardashian związała się z graczem drużyny NBA Jersey Nets, mianowicie Krisem Humphriesem.

W maju 2011 roku para się nawet zaręczyła, natomiast 20 sierpnia 2011 roku, miał miejsce ich ślub. Na początku października tegoż 2011roku, telewizja E! zdecydowała się wyemitować dwuodcinkowy program specjalny, który ukazywał zarówno przygotowania do ceremonii, jak i samą ślubną uroczystość ze ślubu Kim. Tymczasem już po 72 dniach małżeństwa, Kardashian zrobiła to, czyli wniosła pozew rozwodowy, za przyczynę tego podając tak zwane „różnice nie do pogodzenia”. 1 grudnia 2011 roku Humphries również złożył swoje dokumenty wnoszące o unieważnienie małżeństwa, ponieważ twierdził tam, że padł ofiarą oszustwa (kalifornijskie prawo, warto zauważyć – dopuszcza możliwość anulowania małżeństwa z tegoż wymienionego powodu).

Od 24 maja 2014 roku Kim jest tymczasem żoną amerykańskiego rapera nazwiskiem Kanye West, z którym to Kim ma córkę North urodzoną 15 czerwca 2013, ale i syna, Sainta, urodzonego 5 grudnia 2015. 16 stycznia 2018 pojawiło się z kolei trzecie ich dziecko – córeczka Chicago.

Cytaty Kim Kardashian

„Nie pracuję nad żadną płytą, nic z tych rzeczy – to tylko jedna ścieżka, którą nagraliśmy na potrzeby „Kourtney i Kim jadą do Nowego Jorku”, i klip wyreżyserowany przez Hype’a Williamsa. Połowę środków ze sprzedaży utworu przekażemy na fundacje walczące z rakiem, ponieważ zarówno jedno z rodziców The-Dreama, jak i mój tata, zmarli na raka.”

„Poprzez rozbieranie się pokonuję swoje kompleksy. Dopiero na zdjęciach widzę, że faktycznie mam seksowne ciało, przez co mogę je zaakceptować, pomimo że wiele rzeczy chciałabym w sobie zmienić.”

Ciekawostki o Kim Kardashian

  • Kim, Kourtney i Khloé wspólnie napisały autobiografię z 2010 roku zatytułowaną „Kardashian Konfidential”.
  • Kardashian już dwukrotnie mogła pełnić rolę gościnnej jurorki w popularnym programie „America’s Next To Model”
  • W zamian za 5 milionów dolarów, które na mocy porozumienia otrzymała od wytwórni Vivid, sex video z celebrytką zostało legalnym przedmiotem obrotu medialnego.
  • W 2008 roku Kardashian wzięła udział w kampanii społecznej wymierzonej w wprowadzenie w amerykańskim stanie Kalifornia specjalnej poprawki legislacyjnej, która zamknęła drogę parom jednopłciowym do zawierania małżeństw.
  • Trzecie dziecko, córkę Chicago, Kim nie urodziła, lecz urodziła wynajęta do tego celu surogatka.

Źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kim_Kardashian
https://www.wprost.pl/tematy/10129938/kim-kardashian.html

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Luke Ford. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.5.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 1 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły