Kasia Popowska przyszła na świat w Łodzi, 25 listopada 1989 roku. Jest polską piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów.


Biografia i życiorys Kasi Popowskiej

Zaczynała od tańczenia w lokalnych domach kultury. Później przyszedł tez czas na kółka teatralne, ale jej zainteresowania wykrystalizowały się z chwilą jej sięgnięcia po gitarę i wyśpiewania pierwszych tekstów. Zbiegło się to w czasie z ukończeniem gimnazjum i rozpoczęciem nauki w liceum, które ukończyła udając się na studia. Studia jednak odbywane na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej Kasia przerwała po roku.

W 2007 roku Kasia Popowska założyła swój, jak się wkrótce okazało – popularny kanał muzyczny, mianowicie ten w serwisie YouTube i jako pierwsza Polka w ten sposób rozpoczęła falę tak zwanego „me singing”, czyli publikacje znanych przebojów w swoim wykonaniu. Jej nagrania obejrzało wówczas liczne grono odbiorców, ponieważ kanał odnotował ponad 13 milionów odtworzeń.

W 2009 roku Kasia Popowska zdecydowała się wziąć udział w drugiej już wówczas edycji programu na falach TVN, czyli „Mam talent!”. Przeszła wówczas do drugiego etapu, jednak podczas prowadzonych eliminacji odrzucono ją, w efekcie czego Kasia nie zakwalifikowała się do półfinałów. Natomiast bardziej szczęśliwie wiodło się jej poza obiektywem kamer, na przykład 24 lipca 2010 wystąpiła podczas słynnego Pikniku Country w Mrągowie.

Rok 2014 oznacza w biografii Popowskiej ukazanie się debiutanckiego singla, czyli tego pod tytułem „Przyjdzie taki dzień”, który to skomponował Tomasz Konfederak. Piosenka dotarła wówczas do czołówki dwudziestu utworów granych najczęściej w polskich stacjach radiowych. W 2014 piosenkarka wystąpiła w mających miejsce największych polskich festiwalach muzycznych, m.in. takich jak chociażby Eska Music Awards czy też Polsat Sopot Festival. Natomiast w roku 2014 na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie Kasia Popowska otrzymała Bursztynowy Mikrofon.

Później przyszedł i czas na jej drugi singel, zatytułowany „Tlen”, który został wykorzystany w zwiastunie popularnego serialu „Lekarze”, natomiast trzeci singiel artystki, czyli „Lecę tam”, znalazł się w czołówce serialu zatytułowanego „Przyjaciółki”. 30 maja 2015 roku z kolei Popowska otrzymała prestiżową nagrodę Polsat SuperHit Festiwal, a to w związku z zajęciem przez nią 5. miejsca w konkursie „Radiowy przebój roku – Super hit FM”, mianowicie z utworem pod tytułem „Przyjdzie taki dzień”. 13 czerwca również tamtego roku 2015 z utworem „Lecę tam” Kasia Popowska wystąpiła w popularnym konkursie „SuperPremiery” na opolskim 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej. Za to co wówczas wykonała przyznano jej nagrodę specjalną, czyli SuperPremierę „Super Expressu”. Ale i nie tylko to, bowiem podczas tamtego też festiwalu wokalistka otrzymała także nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy.

10 lipca 2015 ukazał się teledysk do anglojęzycznej wersji piosenki „Lecę tam”, czyli pod tytułem: „Happy Days”. Z kolei drugim i ostatnim singlem z tamtej reedycji był numer zatytułowany „Graj”.

W styczniu 2017 roku wyszedł drugi longplay studyjny Kasi, zatytułowany po prostu „Dryfy. Płytę wówczas promował tytułowy singiel oraz utwór pod tytułem „Tyle tu mam”.

Natomiast wiosną 2017 roku brała udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, który to wyemitował Polsat, a w którym została pierwszą piosenkarką w historii, która zajęła pierwsze miejsce (za wykonanie utworu „Listen”,, czyli utworu z repertuaru Beyoncé. Ponadto, udało jej się wygrać piąty odcinek, zaśpiewała bowiem z doskonałym skutkiem utwór Christiny Aguilery pt. „Beautiful”. Wszystkie zwyciężone wówczas środki pieniężne (łącznie 110 tys. zł.), Kasia Popowska przekazała na rzecz fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Ciekawostki o Kasi Popowskiej

  • Kasia Popowska jest współautorką tekstów do dwóch singli popularnej Dody: mianowicie do utworu „Riotka” (2014) i numeru „Nie pytaj mnie” (2015).
  • Na plan filmu „Zaplątani” Kasia trafiła dzięki swej stronie YouTube. Odbyło się to wten sposób, że kierowniczka oprawy muzycznej do filmu obejrzała jej kanał YouTube, a wówczas zwróciła się do niej z prośbą o to, by wzięła udział w castingu do „Zaplątanych”. Popowska tak też uczyniła i casting wygrała – zaśpiewała w tymże filmie partie wokalne Roszpunki.
  • Wydała dotąd dwa albumy, mianowicie „Tlen” z roku 2014, oraz „Dryfy” z 2017.
  • Jej nagrania obejrzało liczne grono odbiorców, ponieważ kanał, zanim została jeszcze gwiazdą, odnotował ponad 13 milionów odtworzeń.

Cytaty Kasi Popowskiej

„Jeśli mam podsumować, to jak wiele się nauczyłam, jak wiele swoich barier przekroczyłam, jak rozwinęłam się w postrzeganiu muzyki i innych kwestii – to zderzenie zdecydowanie oceniam pozytywnie.”

„Szczerze wierzę, że w życiu trzeba mieć przede wszystkim pomysł na siebie i robić coś dobrze w swoim fachu. Szczęśliwie, to czym się zajmuje, nie wymaga papierów, lecz pasji, zaangażowania i wiedzy niekoniecznie dostępnej na studiach. Cieszę się, że wybrałam inną drogę. Przez wiele lat ludzie pytali mnie, kiedy skończę się w to bawić, ale ja postawiłam wszystko na jedną kartę. Podążam za tym, co czuję – i za tym, co jest dla mnie najlepsze.”

„Na pewno chciałabym znaleźć czas i nauczyć się grać na innych instrumentach. Tak dla siebie, żeby się ciągle rozwijać. Gitara jednak nadal jest dla mnie najważniejsza. Ale nie wiadomo jak zabrzmi w nowych piosenkach.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Crunchy. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kasia_Popowska
https://plejada.pl/kasia-popowska
https://www.filmweb.pl/person/Kasia+Popowska-1568914/trivia
https://kultura.onet.pl/muzyka/gatunki/pop/kasia-popowska-postawilam-wszystko-na-jedna-karte-wywiad/k9fscfg

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 3

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły