Karolina Malinowska przyszła na świat w Łodzi, 24 listopada 1982 roku. Jest polską modelką, aktorką, osobowością telewizyjną oraz blogerką. Jej zdjęcia zdążyły ukazać się między innymi w takich magazynach jak Vogue, Twój Styl, czy też Elle. Podejmowała współpracę z prestiżowymi markami i domami mody, takimi jak choćby Chloe, Hugo Boss, oraz Dolce & Gabbana. Prywatnie jest żoną popularnego prezentera telewizyjnego jak i współczesnej krajowej ikony męskiego stylu, czyli Oliviera Janiaka.


Biografia i życiorys Karoliny Malinowskiej

Karolina Malinowska urodziła się w 1982 roku w Łodzi. Dorastała pod opieką mamy i w towarzystwie młodszego o dwa lata brata. W wywiadach wspominała jeszcze o ojcu, od którego jej matka wraz ze swymi dziećmi uciekła i którego Karolina zapragnęła już jakiś czas temu wymazać ze swej pamięci. Gdy miała 15 lat Karolina przeprowadziła się do Warszawy, tam też mogła podpisać kontrakt z popularną agencją modelek Model Plus.

Wraz z podpisaniem kontraktu z Model Plus, zaczęła się kariera Karoliny Malinowskiej. Niedługo po zawarciu tej umowy wyjechała do Paryża i dzięki swojej rzetelnej, ciężkiej pracy, szybko stała się jedną z najbardziej cenionych modelek, pośród modelek wschodzących. Brała dotąd udział w licznych pokazach mody, pokazywała się na wybiegach na całym świecie, m.in. na wybiegach w Nowym Jorku, w Mediolanie, Paryżu, czy też w Barcelonie. Współpracowała z wieloma prestiżowymi zarówno markami samymi w sobie, jak i domami mody, w tym z takimi jak popularne: Prada, Dolce&Gabbana, Calvin Klein, Hugo Boss, Chloe, czy Miu Miu. Uznawana w kraju za ikonę świata mody, ale i specjalistkę od stylu. Tymczasem w 2003 zaprzestała pracy w zakresie modelingu.

Karolina Malinowska należy do grupy jurorów w kieleckim Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów i Entuzjastów Mody „Off Fashion”. Pracowała również w TVN Style, prowadząc tam program o modzie pod tytułem „Musisz to mieć”. Prowadziła również cykliczny „Projekt Plaża” wyemitowany przez TVN.

Oprócz tego, Karolina Malinowska jest autorką bloga, w którym to porusza tematykę lifestyle’ową. Za pomocą autorskiej platformy może pokazywać kulisy swojego codziennego życia, motywując odbiorców do prowadzenia zdrowego życia, udziela też porad na temat stylu i urody, pokazując jak sama interpretuje rolę matki

Karolina Malinowska w 2003 roku pobrała się z prezenterem telewizyjnym Olivierem Janiakiem. Mają troje dzieci: Fryderyka, Christiana oraz Juliana.

Ciekawostki o Karolinie Malinowskiej

  • Olivier Janiak i Karolina Malinowska mieli okazję poznać się w 2002 roku dzięki tak zwanemu „przypadkowi”. On był wówczas dopiero na początku swej drogi dziennikarskiej, natomiast Karolina spełniała się już wtedy jako modelka. Na jednym z pokazów mody Olivier zwyczajnie poszedł Karoliny, by mogli przegadać następnie całą noc, a w efekcie wymienić się swoimi numerami telefonów. Jednak, okazało się w ślad za tym, iż żadne z nich nie miało odwagi zadzwonić. Dopiero po kilku miesiącach Karolina Malinowska chcąc wysłać smsa do koleżanki Oli, przez pomyłkę wysłała go właśnie do Oliviera. I tak to się następnie potoczyło…
  • Karolina Malinowska jest w grupie jurorów w kieleckim Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów i Entuzjastów Mody „Off Fashion”.
  • Karolina Malinowska, co ciekawe, bywa bardziej rozpoznawalna za granicą, gdzie udzielała się już w modelingu, niż w Polsce.

Cytaty Karoliny Malinowskiej

„W drodze powrotnej z castingu zostałam zaczepiona przez agentkę, która zaproponowała mi pracę jako modelka. Dosyć długo nie mogłam zdecydować, czy chcę to robić. Ale dziś nie żałuję tej decyzji.”

„Nie nadaję się na aktorkę i mam tego świadomość. Aktorstwo to bardzo wymagający zawód, trzeba naprawdę go kochać, by być dobrym aktorem. Ja tego nie czuję. Czuję kamerę, ale w zupełnie inny sposób niż aktorzy.”

„Wiesz, myślę, że bycie rodzicem naprawdę wprowadza cię na wyższy poziom człowieczeństwa. To nie jest żadne wywyższanie się, nie chciałabym, żeby ktoś mnie źle zrozumiał, ale ja naprawdę widzę różnicę między sobą sprzed dzieci, a sobą teraz.”

Zobacz także

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Fryta 73. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_Malinowska-Janiak
http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=karolina+malinowska
https://plejada.pl/zdjecia-gwiazd/olivier-janiak-i-karolina-malinowska-historia-milosci/x5v9h3f#slajd-3
https://mamotoja.pl/karolina-malinowska-mowi-o-dzieciach-i-byciu-mama-wywiad,gwiazdy-artykul,15664,r1p1.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły