Karolina Korwin Piotrowska przyszła na świat 13 stycznia 1971 roku. Jest polską dziennikarką radiową i telewizyjną, oraz felietonistką. Jest wnuczką dziennikarza Polskiego Radia, Jana Piotrowskiego.


Biografia i życiorys Karoliny Korwin Piotrowskiej

Karolina Korwin Piotrowska jest absolwentką historii sztuki, którą ukończyła w 1994 roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Początkowo była związana z Radiem Kolor (1993-1995). Następnie z Radiem Zet (1995-2001) – tam też prowadząc audycje zatytułowaną „Klub Radia Zet”, „Weekend z Radiem Zet””, „Filmzet” oraz „Mniej więcej serio”, przeprowadzając wywiady z takimi jak Roman Polański, Sophia Loren i Steven Spielberg. Na szczególna uwagę zasługuje „Klub Radia Zet”, w którym to programie udało jej się gościć osoby wybitne, jak Janusz Gajos, Manuela Gretkowska, Janusz Głowacki, Grzegorz Ciechowski, Edyta Górniak, Donald Tusk czy Jolanta Kwaśniewska.

Natomiast na przestrzeni lat 2002-2014 Piotrowska związana była również z Radiem PiN, prowadząc tam audycje takie jak „Bez cukru” i „W kinie i na kanapie”. To jednak nie wszystko, ponieważ od 8 stycznia 2018 prowadzi poranny program „Najgorsze państwo świata” na falach Antyradia – razem z Michałem Figurskim.

Karolina Korwin Piotrowska związana jest również z telewizją. W ten sposób na lata 1994-1997 przypadło jej prowadzenie relacji z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, które to miało miejsce w TVP1. Poza tym została autorką i producentem scenariuszy dla Festiwalu Filmowego w Cannes.

Związana z TVN Style od 2006 roku, gdzie do 2017 roku była prowadzącą „Magiel towarzyski”, również jako gospodyni programu zatytułowanego „W kinie i na kanapie”. W latach natomiast 2010-2011 Piotrowska występowała jako juror w programie „Top Model. Zostań modelką”, który puszczano w TVN.

W latach 2013–2016 była komentatorką w programie prowadzonym przez Agnieszkę Szulim w TVN – pt. „Na językach”.

Ciekawostki o Karolinie Korwin Piotrowskiej

  • Jest autorką czterech pozycji książkowych.
  • Relacjonowała wydarzenia z toruńskiego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. W 1997 roku odbyła wywiad z samym Harrisonem Fordem.
  • Była sprawozdawczynią z festiwalów w Wenecji i Cannes.
  • W 2002 została szefową działu „Ludzie” w tygodniku „Gala”. Jej rozmówcami byli między innymi tacy giganci jak Hanka Bielicka, Agnieszka Chylińska czy też Kevin Spacey.
  • Od marca do lipca 2004 stała była szefową działu kultura miesięcznika „Marie Claire”.
  • Od 2004 do 2006 Korwin Piotrowska była redaktorem naczelnym miesięcznika „Sukces”.

Cytaty Karoliny Korwin Piotrowskiej

„90 procent polskiego show-biznesu robi sobie lewatywy. I nałogowo operacje plastyczne. Narkotyki, operacje plastyczne, lewatywy – o tym się nie mówi.”

„Bo w polskim show-biznesie ludzie są źle wykształceni. Polski aktor zwykle nie ogląda filmów, nie czyta książek, nie interesuje się otaczającym go światem. Aktorzy, z którymi można naprawdę rozmawiać, mają dziś po 40, 50, 60 lat. A młodzi są coraz częściej przedmiotem kpin.”

„Mówienie o kulturze nie może być pier… do kamery, żeby było ładne światło i żeby się sponsor zmieścił. Mówienie o kulturze jest mówieniem o emocjach, które musi być podbudowane znajomością tematu. Niestety w 90 proc. tak nie jest.”

„Kiedy oglądam zdjęcia celebrytek liżących publicznie drogie buty pewnej marki, myślę, że muszą być mega zdesperowane w celu zdobycia rabatu. Jestem fanką sieciówek i mam ochotę zawołać: „Panie Boże, dzięki Ci za Zarę i H&M!”.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_Korwin_Piotrowska
  • https://www.pomponik.pl/plotki/news-korwin-piotrowska-opowiada-wellman-o-swojej-chorobie-smierci,nId,2518894
  • http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/578670,powstanie-warszawskie-karolina-korwin-piotrowska-powstancy-warszawa-historia.html

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest Ralf Lotys. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 4.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły