Justin Drew Bieber przyszedł na świat w Londynie 1 marca 1994 roku. Jest kanadyjskim piosenkarzem popowym/R&B, autorem tekstów i aktorem, laureatem Nagrody Grammy w 2015 roku, jak również laureatem Brit Awards 2016.


Biografia i życiorys Justina Biebera

W odkryciu Biebera nieodzowny okazał się serwis internetowy YouTube, ponieważ w 2008 roku zauważył go tam Scooter Braun, który został następnie jego menedżerem. Dzięki pomocy Brauna Justin mógł związać się z Raymond Braun Media Group, w ślad za czym przyszedł kontrakt płytowy z Island Records.

Pierwszy singel Biebera zatytułowany „One Time” ujrzał światło dzienne w maju 2009 roku. Tego samego roku wyszedł mini album Biebera pt. „My World”, który pokrył się platyną w USA. Justin Bieber tym samym został artystą nr 1 w historii, ponieważ wszystkie siedem utworów z debiutującego wydawnictwa odnalazło się w notowaniach listy Billboard Hot 100. Natomiast w roku 2010 wyszedł jego pierwszy studyjny album zatytułowany „My World 2.0”, osiągając szczyty list w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, ale i w dalekiej Australii. Wymowny jest w jego przypadku los publikowanego głównego singla artysty pt. „Baby”, bowiem wideoklip do utworu okazał się być filmem najczęściej wyświetlanym i komentowanym w historii serwisu YouTube. W ślad za tym miała miejsce trasa koncertowa Justina Biebera zatytułowana „My World Tour”. Później ukazał się jego album „My Worlds Acoustic” oraz „Never Say Never – The Remixes”. W roku 2011 pojawił się jego kolejny sukces płytowy za sprawą płyty „Under the Mistletoe”, debiutujący wtedy na liście Billboard 200 na samym 1 miejscu. Rok 2015 przyniósł Bieberowi jego „Purpose”, czyli album, który okazał się być sukcesem ponad wszystkie, również na topie listy Billboard 200.

Ciekawostki o Justinie Bieberze

 • Justin Bieber wystąpił w koncertowo-biograficznym filmie 3D, produkcji zatytułowanej „Justin Bieber: Never Say Never”.
 • W czerwcu 2011 ukazał się numer magazynu „Forbes”, który umieścił Justina Biebera na 2. miejscu listy postaci show-biznesu najlepiej opłacanych – poniżej 30 roku życia; w okresie 12 miesięcy Justin Bieber według szacunków gazety zarobił 3 miliony dolarów.
 • W 2012 roku „Forbes” oszacował dochód Biebera na wysokości 55 milionów dolarów, jednocześnie wyróżniając go na 3. pozycji zestawienia najbardziej wpływowych postaci show-biznesu.
 • Bieber otrzymał m.in. statuetkę dla Artysty Roku, zdobytą w 2010 na gali American Music Awards, ponadto w 2016 roku trafiła do niego nagroda Billboard Music Awards – w kategorii Top Social Media Artist oraz Top Male Artist.

Cytaty Justina Biebera

„Znajomi są najlepsi, gdy masz ciężki dzień.”

„Robię błędy dorastając. Nie jestem idealny; Nie jestem robotem.”

„To nie ja próbuję działać lub pozować w określony sposób. To styl życia.”

„Nie próbuje być arogancki, ale gdybym szedł ulicą i zobaczyła mnie dziewczyna, mogłaby spojrzeć za siebie, ponieważ może jestem przystojny, prawda?”

„Nie musisz chodzić do kościoła, aby być chrześcijaninem. Jeśli pójdziesz do Taco Bell, to nie sprawi, że będziesz taco.”

„Z niecierpliwością czekam na pozytywny wpływ na innych. Moim przesłaniem jest to, że możesz zrobić wszystko, jeśli tylko uruchomisz się w odpowiedni sposób.”

Źródła

 • Zdjęcie
  • Lou Stejskal
 • Treść
  • https://www.biography.com/people/justin-bieber-522504
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Justin_Bieber
  • https://www.brainyquote.com/authors/justin_bieber

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły