Joanna Liszowska przyszła na świat w Krakowie, 12 grudnia 1978 roku. Jest polską aktorką, piosenkarką i prezenterką telewizyjną.


Biografia i życiorys Joanny Liszowskiej

Ukończyła edukacje kolejno podstawową i średnią, by w 2001 roku zostać absolwentką krakowskiej PWST. W ten też sposób mogła w 2001 zająć 3. miejsce na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, otrzymując – za najlepsze wykonanie piosenki – nagrodę ZASP-u. Oprócz tego Joanna Liszowska została laureatką sopockiego Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej, otrzymała również Grand Prix na rybnickim Festiwalu Piosenki Artystycznej.

W 2001 roku miał miejsce debiut Liszowskiej – zagrała wówczas jako aktorka na scenie warszawskiego Teatru Wielkiego, a to w roli Anny I w utworze „Siedem grzechów głównych”. W tym samym roku, czyli na łódzkim XIX Festiwalu Szkół Teatralnych otrzymała Joanna Liszowska wyróżnienie za odegraną rolę Onej w przedstawieniu autorstwa Tadeusza Różewicza pod tytułem „Rajski ogródek”. Występowała ponadto na deskach takich krakowskich miejsc jak Teatr Stary czy też Teatr STU lu i Operetka Krakowska, ale i miejsc warszawskich jak na przykład Teatr Komedia, Ateneum czy Studio Buffo.

W swoim dorobku aktorka ma także role musicalowe, m.in. główną rolę Roxie Hart, czyli rolę w musicalu „Chicago”, później w „Panna Tutli Putli”, czy wreszcie w „Romeo i Julia”. DO istotnych należy przy tym i fakt, że Liszowska zagrała w spektaklu muzycznym zatytułowanym „Człowiek z La Manchy” oraz w widowisku muzycznym oraz multimedialnym pod tytułem „Vichr”.

Od 2012 roku Joanna Liszowska kreuje swą aktorską grą postać Patrycji Kochan, czyli – w serialu obyczajowym pt. „Przyjaciółki”.

Dwukrotnie, w w roku 2005 i 2006, aktorka i piosenkarka wystąpiła w sesjach zdjęciowych poprowadzonych przez magazyn dla panów „Playboy”.

W 2009 Joanna Liszowska związała się ze szwedzkim milionerem Olą Serneke (jego majątek wart był blisko 19 milionów euro). Mają dwie córki, Emmę i Stellę.

Ciekawostki o Joannie Liszowskiej

  • Według doniesień medialnych, 1 września 2014 Liszowska miała spowodować wypadek samochodowy, ponieważ prowadziła swój samochód będąc pod znacznym wpływem alkoholu. W efekcie tego, 31 października 2014 warszawski sąd skazał ją na okrągłe pięć miesięcy wykonywania prac społecznych bezpłatnych, a przy tym dwuletni 7 tysięcy złotych grzywny i dwuletni zakaz prowadzenia samochodu. A co przy tym istotne – wyrok jest nieprawomocny.
  • Brała udział w licznych telewizyjnych programach o charakterze rozrywkowym, takich jak choćby „Taniec z gwiazdami”, „Jak oni śpiewają”, czy też „Twoja twarz brzmi znajomo”.,
  • Joanna Liszowska Wykonała piosenkę „Alabama” z Maciejem Maleńczukiem, czyli utwór, który znalazł się na składance płytowej „Ona i on 2”.
  • Wystąpiła w reklamach: lodów Koral oraz drogerii Rossmann.
  • Miała wcielić się w rolę Hildy Klopss w serialu pt. „Halo Hans”. Ostatecznie angaż zamiast niej otrzymała Katarzyna Galica.

Cytaty Joanny Liszowskiej

„Aktorstwo i śpiewanie stawiam na równi. Jak mnie ktoś zapyta, co bardziej lubię, to nie jestem w stanie odpowiedzieć. Na razie udaje mi się iść dwutorowo. Jestem jednak typową aktorką śpiewającą. Nuty pięknie wyglądają, ale co z tego? Jestem słuchowcem.”

„Dostałam (…) propozycję udziału w akcji promującej plastry antykoncepcyjne. Odmówiłam, bo uważam że to, czy mam pod bluzką plaster, to moja intymna sprawa.”

„Myślę, że nie byłabym w stanie zaśpiewać piosenki wojskowej. Chociaż z chórem wojskowym i orkiestrą Zbyszka Górnego wykonałam kiedyś „Szła dzieweczka do laseczka”. Łatwo sprawdzam, czy coś mi leży. Jeśli coś mi się podoba, to wystarczy, że posłucham tego kilka razy i już mam to w głowie i potrafię zaśpiewać. Jeśli się z czymś męczę, muszę słuchać jeszcze raz i jeszcze raz, a mimo to nie wchodzi, to znaczy, że ja i ten utwór nie pasujemy do siebie. Nie jestem w stanie odpowiedzieć, dlaczego.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Fryta 73. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0 https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Liszowska
https://www.filmweb.pl/person/Joanna+Liszowska-87746/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Joanna_Liszowska
https://www.gala.pl/gwiazda/joanna-liszowska


Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły