Joanna Krupa przyszła na świat w Warszawie, 23 kwietnia 1979 roku. Jest polsko-amerykańską modelką, aktorką, osobowością telewizyjną i celebrytką.


Biografia i życiorys Joanny Krupy

Joanna Krupa urodziła się w Warszawie 23 kwietnia 1979 roku. Ma młodszą siostrę, Martę, która jest również modelką. W wieku pięciu lat Krupa wraz z rodziną przeprowadziła się do USA – do Illinois. W Chicago natomiast uczęszczała do Mary Lyon Public School, a następnie do Steinmetz High School.

Joanna Krupa pojawiła się na okładkach magazynów, w tym takich jak FHM, Inside Sport, Stuff, Steppin 'Out, Shape i Maxim. Maxim nazwał Krupę numerem 55 w rankingu najgorętszych kobiet na świecie z 2011 r. Została oprócz tego wybrana niemieckim modelem Maxim’s the Year 2004–2005. Krupa pojawiła się także dwukrotnie na okładce Playboya i uświetniła okładki południowoafrykańskiego GQ oraz polskie wydania Cosmopolitan, InStyle, Glamour i Grazia. Joanna Krupa jest również modelem bielizny dla Frederick’s of Hollywood. Była modelką Miss Howard TV w grudniu 2007 roku.

Krupa pojawiła się w programie telewizyjnym Superstars w czerwcu 2009 roku. Razem z partnerem Terrellem Owensem zostali wyeliminowani w pierwszym odcinku. Jednak z powodu kontuzji i dyskwalifikacji innej drużyny, ona i jej partner zostali poproszeni o kontynuowanie rywalizacji. Biorąc lekcje baletu jako dziecko, Krupa wraz z Derekiem Houghem rywalizowali w sezonie 9 programu „Taniec z gwiazdami”.

W 2003 roku Krupa wzięła udział w filmie „No Shoes, No Mercy”, gdzie pojawia się jako pielęgniarka.

W 2004 roku zagrała jako Jane Goody w filmie akcji „Max Havoc: Curse of the Dragon”. Jego reżyser Albert Pyun powiedział, że nie chce Krupy w filmie, a ona została obsadzona tylko dlatego, że była klientką przyjaciela producenta Johna Lainga. Niektórzy krytycy pozytywnie skomentowali jej pojawienie się w filmie, choć wciąż uważali ją za „sztywną”.

Od jesieni 2010 r. Krupa gościła i pełniła funkcję sędziego głównego w polskiej wersji „Top Model”. W 2012 roku Krupa została ogłoszona jednym z nowych członków obsady w programie „The Real Housewives”, którego premiera odbyła się 13 września. Tam też pojawia się jej siostra Marta.

W 2017 Joanna Krupa poprowadziła program „Misja Pies”, w którym to zachęcała by adoptować zwierzęta ze schronisk. Natomiast w styczniu 2018 pojawiła się gościnnie będąc gospodynią jednego z odcinków showmaxu „SNL Polska”. Wówczas też zaplanowano na wiosnę 2019 emisje programu TVN „Starsza pani musi fiknąć”.

Istotne z punktu widzenia jej biografii, iż po kilku latach randek Krupa zaręczyła się z właścicielem i biznesmenem klubu nocnego Romain Zago w 2010 roku. Pobrali się 13 czerwca 2013 r. w Aviara, w Carlsbad, w Kalifornii. W dniu 10 lipca 2017 r. modelka jednak złożyła wniosek o rozwód. Rozwód został sfinalizowany 17 sierpnia 2017 r. Z kolei 25 marca 2018 r. Krupa ogłosiła swe zaręczyny z Douglasem Nunesem na Instagramie. Pobrali się 4 sierpnia 2018 r. podczas prywatnej ceremonii w Opactwie Benedyktynów w Krakowie.

Ciekawostki o Joannie Krupie

  • W dniu 2 grudnia 2009 r. organizacja praw zwierząt PETA opublikowała kampanię reklamową dotyczącą adopcji psów, w której Krupa występowała jako anioł pływający w kościele katolickim wypełnionym psami i trzymający krzyż zakrywający jej piersi i genitalia. Krupa pojawiła się wcześniej w kampanii reklamowej PETA przeciwko stosowaniu naturalnego futra. W kwietniu 2009 r. Krupa powiedziała, że po raz pierwszy zmotywowała ją do promowania PETA, kiedy zobaczyła wideo o skórach żywych zwierząt w Chinach.
  • Wraz z przyjaciółką Gabi Gutierrez, Joanna Krupa założyła grupę ratowników zwierząt, „Angels For Animal Rescue”.
  • Joanna Krupa zajęła 1. miejsce – „Najpiękniejsza modelka roku” wg magazynu „Maxim” (2004), później 3. miejsce w konkursie „10 najseksowniejszych Polek” przeprowadzonym przez czytelników magazynu CKM (2008).

Cytaty Joanny Krupy

„Dobrze jest też mieć w życiu kogoś, kto będzie cię wspierał. Kto powie: „Jaka jesteś piękna”.”

„Dziś moim największym marzeniem jest stworzyć wielki ośrodek, gdzie mogłyby trafiać wszystkie niechciane zwierzaki.”

„Jak pojawiam się w nowym towarzystwie, od razu próbuję pokazać, że jestem nie tylko ładna, ale i fajna. I że nikt nie może po mnie „jechać” bez powodu.”

„Jestem dumna, że pochodzę z Polski, i często o tym mówię.”

„Kochaj siebie, a wtedy i inni cię pokochają.”

„(…) mam fajną osobowość. Jak idę na spotkanie, to zawsze wszyscy mnie kochają – jestem normalna, lubię żartować. Można powiedzieć, że osobowość daje więcej możliwości – jak jesteś na jakimś castingu i zaczniesz się wygłupiać, rozrabiać, to nawet jak nie dostaniesz pracy, będą cię pamiętać.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Toglenn (Glenn Francis). Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Krupa_(modelka)
https://www.filmweb.pl/person/Joanna+Krupa-167156/trivia
https://en.wikipedia.org/wiki/Joanna_Krupa
https://pl.wikiquote.org/wiki/Joanna_Krupa

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły