Jennifer Garner przyszła na świat w Houston, 17 kwietnia 1972 roku. Jest amerykańską aktorką i producentką, której sława sprowadza się niejednokrotnie do jej roli w serialu zatytułowanym „Agentka i stu twarzach”.


Biografia i życiorys Jennifer Garner

Garner urodziła się 17 kwietnia 1972 r. W Houston w Teksasie, ale w wieku trzech lat przeniósł się do Charleston w Zachodniej Wirginii. Jest drugą z trzech córek. Jej ojciec, William John Garner, pracował jako inżynier chemiczny w Union Carbide, a jej matka, Patricia Ann, była gospodynią domową, a później nauczycielką angielskiego w miejscowym college’u. Garner określiła się po latach jako typowe średnie dziecko, które starało się odróżnić od swojej starszej siostry. Podczas gdy Jennifer Garner nie dorastała w aktywnym politycznie gospodarstwie domowym, jej ojciec był „bardzo konserwatywny”. W każdą niedzielę uczęszczała do lokalnego Kościoła Metodystycznego i udawała się do Wakacyjnej Szkoły Biblijnej. Jako nastolatce nie pozwalano jej i jej siostrom nosić makijażu, malować paznokci, przebijać uszu ani farbować włosów; żartowała później, że ​​jej rodzina była „praktycznie rodzina Amiszów”.

Garner uczęszczał do George Washington High School w Charleston, grała na saksofonie w orkiestrze marszowej. Brała udział w musicalach w lokalnym teatrze społeczności, Charleston Light Opera Guild, brała też lekcje gry na fortepianie, śpiewu i baletu. W 1990 r. Garner zapisała się na Uniwersytet Denisona w Granville, w Ohio, gdzie zmieniła kierunek z chemii na teatr i mogła zostać członkiem słynnego w amerykańskim światku uniwersyteckim bractwa bractwa Pi Beta Phi. Spędziła semestr zimowy 1993 roku, studiując w National Theatre Institute w Eugene O’Neill Theatre Centre w Waterford, w Connecticut. Podczas wakacji w college’u pracowała w letnim teatrze akcji i nauczyła się, jak sama określiła: „naprawdę dobrze czyścić łazienkę”. W 1994 r. ukończyła studia licencjackie na wydziale teatralnym.

Jennifer Anne Garner jest przede wszystkim amerykańską aktorką. Po roli drugoplanowej w „Pearl Harbor” (2001), Garner zyskał uznanie za rolę oficera CIA Sydney Bristow w thrillerze szpiegowskim ABC „Alias”, emitowanym w latach 2001–2006. Za pracę nad serialem zdobyła Złoty Glob Nagrodę Screen Actors Guild Award (Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych) oraz cztery nominacje do nagrody Primetime Emmy.

Podczas pracy nad „Alias”, Garner pojawił się w epizodycznej roli w filmie „Catch Me If You Can” („Złap mnie, jeśli potrafisz”) (2002), a następnie dała chwalony przez krytykę swój czołowy występ w komedii romantycznej pod tytułem „13 Going on 30” („Dziś 13, jutro 30”) (2004). Garner wystąpiła także w rolach drugoplanowych, w tym w filmach superbohatera Daredevil pod tym samym tytułem ( – w roku 2003), jak i w produkcji pt. „Elektra” (2005), dwa lata później w jako postać w komediodramacie „Juno” (2007) oraz komedii fantasy „Invention of Lying” („Było sobie kłamstwo”) (2009). W 2010 roku wystąpiła w komedii romantycznej „Walentynki” (2010), dramacie fantasy „Odd Life of Timothy Green” („Niezwykłe życie Timothy Greena”) (2012), później w dramacie biograficznym „Dallas Buyers Club” („Witaj w klubie”) (2013), w komedii rodzinnej „Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day” („Aleksander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień”) (2014), ale i w dramacie „Miracles from Heaven” („Cuda z nieba”) (2016), czy wreszcie w romantycznej komedio-dramacie „Love, Simon” („Twój Szymon”) (2018) oraz w thrillerze akcji „Peppermint” („Smak zemsty. Peppermint”) (2018).

Garner często pracuje jako działacz na rzecz wczesnej edukacji i jest członkiem zarządu Save the Children. Jest także zwolenniczką kampanii anty-paparazzi wśród dzieci celebrytów.

Jennifer Garner była pięcioletnim związku ze Scottem Foleyem (w latach 1998–2003), podczas którego się pobrali. Jednak Garner zdecydowała z czasem inaczej i poślubiła aktora Bena Afflecka – w 2005 r., lecz rozstali się po 10 latach związku – w 2015 r., a rozwiedli formalnie w 2018 r.. Garner i Affleck mają razem troje dzieci.

Ciekawostki o Jennifer Garner

  • Aktorka w serialu „Agentka o stu twarzach” była tak wiarygodna w roli szpiega, że Centralna Agencja Wywiadowcza zaprosiła ją do udziału w reklamie. I tak, przekonywała mieszkańców Stanów Zjednoczonych, by wstępowali do agencji.
  • Wystąpiła w pięciu dużych kampaniach reklamowych, w tym kampanii społecznej American Society for Dermatologic Surgery’s, która to dotyczyła właściwego dbania o skórę i ważnej świadomości, bo tyczącej się ochrony przeciwsłonecznej i profilaktyki przeciwnowotworowej z tym związanej.
  • Zajęła czołowe miejsca w rankingach magazynu Maxim, mianowicie
  • 1. miejsce – jako „Najseksowniejsza kobieta świata” (2001) oraz 1. miejsce – jako mieszcząca się w czołówce „100 Najgorętszych kobiet świata” (2002).
  • Wychowywała się w rodzinie o surowej, metodystycznej moralności na co dzień – nie było mowy o malowaniu się oraz farbowaniu włosów.
  • Założyła swoją firmie produkcyjnej o pierwotnej nazwie „Vandalia Films”, lecz wkrótce okazało się, że nazwa ta została już wcześniej zarezerwowana przez jednego z producentów pornografii.

Cytaty Jennifer Garner

„Dlaczego celebrytami nie zostają nauczyciele i lekarze – ludzie, którzy naprawdę robią coś wartościowego?”

„Chodzi mi o to, że ludzie w Hollywood mają imprezę na co dzień – i to nazywa się właśnie Hollywood.”

„Piękno pochodzi z życia właściwego.”

„Twoje szczęście należy do ciebie.”

„Świat zewnętrzny może być bardzo trudny.”

„Zawsze interesował mnie humor i zabawni ludzie. To radość sprawiać, że ludzie się śmieją, ale to nie jest tak zabawne, jak się śmiać.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Karon Liu. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Garner
https://en.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Garner
https://www.filmweb.pl/person/Jennifer.Garner/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Jennifer_Garner
https://www.azquotes.com/author/5353-Jennifer_Garner

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły