Ilona Felicjańska przyszła na świat w Łasku 30 maja 1973. Jest polską modelką, II wicemiss Polonia z roku 1993, jest również pisarką, przedsiębiorcą, założycielką i prezesem Fundacji „Niezapominajka”.


Biografia i życiorys Ilony Felicjańskiej

Ilona Felicjańska ukończyła bełchatowskie Liceum Ekonomiczne. Później podejmowała studia na warszawskim Studium Psychologii Psychotronicznej.

Rok 1992 oznacza w jej biografii zdobycie statusu II wicemiss Ziemi Łódzkiej, a niedługo później trafienie do agencji modelek nazwanej nieprzypadkowo Moda Forte. We wrześniu 1993 natomiast Ilona Felicjańska zdobyła wreszcie tytuł II wicemiss Polonia. Jest również półfinalistką wyborów odbytych w Japonii w 1994 roku – Miss International. Lecz oprócz tego, co istotne tu, jest także finalistką popularnego konkursu Elite Model Look. W 1994 roku natomiast Ilona Felicjańska zadebiutowała na wybiegu w kolekcji Mody Polskiej, już wprawdzie nieistniejącej już, ale liczącej się wówczas na rynku mody. W tamtym też czasie udało jej się podpisać umowę z ważną warszawską agencją mody figurującą na rynku pod nazwą Model Plus.

Na przestrzeni lat 1994–1995 Ilona Felicjańska brała udział w paryskich pokazach pret-a-porter, gdzie mogła na tamtejszych wybiegach zaprezentować kolekcje takich gigantów mody jak Calvin Klein czy też Pierre’a Cardina. W latach 1995–1996 Ilona Felicjańska podejmowała współprace z uchodzącą za świetną berlińską agencją modelek Berlin Models, co poskutkowało faktem, iż brała udział w berlińskich pokazach mody, ale i w ceremonii otwarcia filii wspomnianej agencji stolicy Vhile – Santiago. Bynajmniej nie próżnowała zaznaczając sukcesywnie swoją obecność na wybiegach w Polsce, a to u takich wiodących w świecie mody jak Maciej Zień, Hexeline, Joanna Klimas, Anna Brodzińska czy Teresa Rosati.

Związała się również z reklamą, promowała m.in.: kosmetyki marki Miss Sporty, czy też m.in. produkty marki Caterina, w reklamie również mydło Palmolive oraz kolekcje kremów Ireny Eris czy wreszcie markę farmaceutyków spod znaku Evelle. W 2005 Ilona Felicjańska została ambasadorką domu mody z Włoch, mianowicie MaxMara. W 2007 została ambasadorem marki samochodowej Alfa Romeo.

W latach 1995–1998 Ilona Fabisińska współprowadziła program w telewizyjnym Polsacie zatytułowany „Na każdy temat”. Wystąpiła również jako hostessa w ostatnim już wtedy odcinku programu o nazwie „Klub 21”. W 2008 podjęła decyzje o wzięciu udziału w ósmej edycji popularnego programu w telewizji TVN, czyli „Taniec z gwiazdami”. Jej partnerem tanecznym został tamże Robert Kochanek, z którym wprawdzie odpadła w czwartym odcinku, ale zajęła w sumie 10. miejsce, co w świetle konkurencji, jaką miała, wypada dość dobrze.

W 2003 oprócz wyzwań ściśle telewizyjnych wzięła również udział w aż kilkudziesięciu sesjach dotyczących mody, a to m.in. dla magazynów takich jak „Uroda”, czy „Wysokie Obcasy”, jak również i pokazach – choćby dla La Copein czy Diesel.

23 stycznia 2013 Ilona Felicjańska wydała swą powieść debiutancką, którą został thriller erotyczny zatytułowany „Wszystkie odcienie czerni”[.

W 2017 była została tymczasem nominowana do zdobycia statuetki Gwiazda Plejady, co miało miejsce w kategorii „Osobowość roku” podczas słynnej Wielkiej Gali Gwiazd Plejady.

Ciekawostki o Ilonie Felicjańskiej

  • Rok 2005 oznacza w biografii Ilony Felicjańskiej powstanie przedsiębiorstwa pod firmą „Felicjańska Media”, czyli firmy organizującej pokazy mody, ale i imprezy artystyczne oraz sesje zdjęciowe. Zyski z imprez, co najważniejsze, są przekazywane są na leczenie chorych dzieci[.
  • W 2007 założyła Fundację „Niezapominajka”. Za swoją działalność również w tym zakresie, mianowicie charytatywną i inspirowanie kobiet, Ilone Felicjańską nagrodzono w 2010 roku nagrodą „Ecco Walk in Style”.
  • Ilona Felicjańska jest ambasadorką Dobrej Woli w ramach działalności Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka.
  • Od czerwca 2000 do 2012 Ilona Felicjańska była żoną o aż 16 lat starszego Andrzeja Rybkowskiego. Natomiast jej obecnym partnerem jest przedsiębiorca nazwiskiem Paul Montana.
  • Przyznała w wywiadzie telewizyjnym iż jest chora na uzależnienie od alkoholu. Miało to związek z wypadkiem który spowodowała za kierownicą i pod wpływem alkoholu – 29 czerwca 2010 została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu.

Cytaty Ilony Felicjańskiej

„Miałam nawrót choroby tylko i wyłącznie na własne życzenie. Nikt mi na siłę nie dawał butelki do ręki. Po 6 latach niepicia pozwoliłam sobie w chwili słabości zajrzeć do kieliszka. Byłam ciekawa jak zareaguję na alkohol, bo wydawało mi się, że jestem silna i w każdej chwili mogę przestać. No nie. Trwało to kilka miesięcy.”

„A kto powiedział, że wrócę do Polski? Będę zaglądała do kraju, bo to moja ojczyzna i tam mieszkają moi synowie. Chcemy jednak we Włoszech osiąść. Chcę otworzyć tu Instytut Miłości, w którym będę pomagała ludziom. Będę robiła warsztaty i kursy, które pomogą każdemu się pokochać, bo ludzie mają z tym problem. Chcę odczarować osoby uzależnione, by nie czuły się tylko kopane i opluwane. Często tacy ludzie nie słyszeli nigdy, że są wyjątkowi.”

Źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ilona_Felicja%C5%84ska
https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/ilona-felicjanska-mialam-nawrot-choroby-alkoholowej/xbgc2l3
http://lubimyczytac.pl/cytaty/79163/autor/ilona-felicjanska

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Remigiusz Józefowicz. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.5 PL.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4.8 / 5. Oddanych głosów: 4

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły