Ida-Nowakowska

Ida Nowakowska przyszła na świat w Warszawie 7 grudnia 1990. Jest polską tancerką, aktorką, prezenterką telewizyjną oraz telewizyjną osobowością.


Krótka biografia Idy Nowakowskiej

Ojcem Idy Nowakowskiej jest polski pisarz Marek Nowakowski. Jest absolwentką warszawskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza.

Jako solistka warszawskiego Teatru Muzycznego Roma, mogła tamże występować w takich musicalach jak na przykład „Piotruś Pan”, „Koty”, „Taniec wampirów” czy też „Upiór w operze”. Była również Ida Nowakowska aktorką i tancerką w stołecznym teatrze Studio Buffo, czyli pod skrzydłami Janusza Józefowicza. Oprócz tego miała okazję zatańczyć w nowojorskim Metropolitan Opera – w „La Bayadere”, jak również w Lincoln Center, gdzie zagrała główną rolę w musicalu pod tytułem „Reel to Real”. Miała także okazje zagrać główną rolę w filmie pod tytułem „Out of Reach” u boku popularnego amerykańskiego aktora Stevena Seagala.

W roku 2007 Ida Nowakowska zajęła pierwsze miejsce w zakresie tańca współczesnego na gdańskim Ogólnopolskim Konkursie Tańca, a dwa lata później (w roku 2009), w tymże samym konkursie, zdołała zająć miejsce trzecie. Została też zdobywczynią Pucharu Polski w Disco Dance oraz zdobyła miejsce pierwsze Międzynarodowych Zawodów Tap Dance. W kwietniu 2009 roku natomiast, Ida Nowakowska zdobyła pierwszą nagrodę szczecińskiego baletowego festiwalu o nazwie „Złote Pointy”.

W roku 2007 została uczestniczką programu zatytułowanego „You Can Dance – Po prostu tańcz”, aby następnie, bo w roku 2016, zostać w tymże konkursie jurorką. Tak samo została zaangażowana do konkursu zatytułowanego „Dance, Dance, Dance” w roku 2019. Oprócz tego była Nowakowska prowadzącą takie programy jak ten z roku 2008 pod tytułem „Przymierzalnia”, ale i „Bake Off Junior” z roku 2018.

Od 2019 jest prowadzącą w programie Pytanie na śniadanie.

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Fryta 73. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ida_Nowakowska
https://www.filmweb.pl/person/Ida+Nowakowska-142908/trivia

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 2.3 / 5. Oddanych głosów: 4

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły