Helena Englert przyszła na świat 14 czerwca 2000 roku. Jest polską aktorką, córką słynnego polskiego aktora – Jana Englerta.


Krótki życiorys Heleny Englert

Helena Englert jest wciąż jeszcze jest przed swą dwudziestką, a już ma na koncie szkoły takie jak IB World School w Warszawie, oraz Identity School Acting w Los Angeles. Lecz nie o wykształceniu bynajmniej piszą tytuły bulwarowe bowiem koncentruje ona uwagę mediów za sprawą swej roli Angeli w serialu zatytułowanym „Barwy szczęścia”. Helena Englert występowała w tejże telenoweli do roku 2018 roku – powodem jej opuszczenia tej roli i serialu było podobno pewien rodzaj niezadowolenia ekipy z tak zwanego „gwiazdorzenia” młodej Englertówny. Helena miała również okazję zagrać w miniserialu kryminalnym pt. „Znaki”, w którym to zajmowala jedną z głównych ról. W tabloidach tymczasem, często omawiana jest kwestia konfliktu, jaki to rzekomo ma miejsce między Heleną a jej ojcem, słynnym Janem Englertem.

Biografia rozszerzona Heleny Englert

Helena Englert swą przygodę z aktorstwem mogła rozpocząć jako małe dziecko – w 2002 roku bowiem zagrała w filmie pt. „Superprodukcja”. Następnie, po dziesięciu latach zagrała w 2013 roku w filmie „Układ Zamknięty”. Przełomem natomiast w jej dalszej aktorskiej karierze był udział w serialu zatytułowanym „Barwy szczęścia”, gdzie od 2016 roku występowała jako Angela. Już na samym początku zdjęć do tej telenoweli pojawiły się przykre plotki, jakoby rolę tą miał załatwić jej znany ojciec.

Ekipa biorąca udział w pracy nad „Barwami szczęścia” nie wyrażała się zbyt pochlebnie o tej młodej aktorce – na przykład zarzucano reżyserom lepsze niż traktowanie Heleny niż pozostałych, a kilkoro aktorów postanowiło nawet odjeść z telenoweli za sprawą dąsów wschodzącej gwiazdki. Zwłaszcza tematem wdzięcznym dla tabloidów była rzekoma nadmierna podwyżka przyznana aktorce za wspomniana rolę, co miało być z kolei powodem, dla którego w końcu i wkrótce Helena Englert opuściła ten serialowy film na dobre ( w roku 2018). Nie obyło się jednak bez dalszych medialnych zgrzytów – oto niedługo później Helena Englert zamieściła na swoim koncie instagramowym zdjęcia z drogich, bo i egzotycznych wakacji.

Helena Englert tymczasem pojawiła się jeszcze w takich popularnych serialach jak: „Diagnoza”, „Wojenne dziewczyny”, „W rytmie serca”, „Znaki” oraz „O mnie się nie martw”.

Latem 2018 roku Helena Englert podjęła wakacyjne kursy aktorskie na Identity School Acting w Los Angeles. Na co dzień Englertówna uczęszcza do mniej prestiżowej, warszawskiej IB World School.

Helena Englert – rodzina

Helena Englert jest owocem związku aktorów Beaty Ścibakówny i Jana Englerta. Jej rodzice poznali się, gdy ojciec wykładowcą a matka jego studentką. Helena ma oprócz tego troje starszego przyrodniego rodzeństwa, a pochodzącego z poprzedniego małżeństwa Jana: siostre Małgorzatę i Katarzynę oraz brata Tomasza.

Rzekoy konflikt z ojcem, w jaki Helena popadła, miał być inspirowany brakiem zgody Jana na karierę aktorską Heleny. Podobno szalę goryczy dopełniła całkiem „odważna” scema miłosna Heleny w serialu „Barwy szczęścia”. Jan Englert miał wyjawić wówczas, że nie potrafi efektywnie porozumieć się z jego nastoletnią córką, która za wszelką cenę pragnie udowodnić wszystkim wokół, że potrafi dobrze grać.

Opuszczenie przez Helene Englert telenoweli miało spowodować kolejne żale młodej aktorki wobec możliwości, jakie się przed nią roztaczają. W jednym z wywiadów zdążyła zapewnić, że jest całkiem dobrze przygotowana by odgrywać poważne role, z zaznaczeniem, iż jej nazwisko nie wpływa na charakter podejmowanych przedsięwzięć – raz po raz Helena udowadnia przy tym, że karierę i sukcesy zawdzięcza wyłącznie własnym staraniom. Zatem widać i w tym kontekście, że Helena Englert może być i jest dobrym tematem plotek, zwłaszcza, że takie fakty chociażby jak zakup nowego mieszkania dla niej przez jej rodziców, są tematami nadającymi się na poczytne nagłówki prasowe.

Ciekawostki o Helenie Englert

  • Helena Englert jest córką Jana Englerta
  • Helena Englert zagrała już mimo swego jakże młodego wieku w takich popularnych serialach jak: „Barwy szczęścia”, „Diagnoza”, „Wojenne dziewczyny”, „W rytmie serca”, „Znaki” oraz „O mnie się nie martw”.
  • Helena Englert ma na koncie ukończenie prestiżowych szkół, takich jak IB World School w Warszawie, ale i zagraniczną – Identity School Acting, w Los Angeles.
  • Ukończywszy lat 18 zagrała scenę łóżkową w popularnym serialu „Barwy szczęścia”.
  • Jest w rzekomym konflikcie ze swoim sławnym ojcem – Jane Englertem.
  • Została bohaterką portali plotkarskich po tym, jak jeden z brukowców doniósł, iż jako córka Jana Englerta jest faworyzowana przez twórców serialu.

Cytaty Heleny Englert

„Tak, aktorstwo niestety jest jak narkotyk. Bardzo wciąga, ale troszeczkę bardziej zdrowy sposób i mam nadzieję bez jakichś straszliwych skutków ubocznych.”

„Przez ponad pół roku chodziłam na boks i uczyłam się różnych sztuk walki, po to, aby później z kaskaderami ułożyć tę walkę.”

„Ten serial łączy absolutnie wszystko, co może w sobie połączyć. Moim zdaniem przyciągnie każdego widza, ponieważ ma w sobie elementy mistery, thrillera i oczywiście kryminału, który jest przewodnim wątkiem „Znaków”. Ten tytuł opowiada też o konflikcie pokoleń, więc niezależnie od wieku czy zainteresowań, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i to jest najfajniejsze.”

Źródła

https://www.pudelek.pl/tag/Helena+Englert/
https://bliss.natemat.pl/228631,17-letnia-corka-jana-englerta-podpadla-aktorom-z-barw-szczescia-kolezanka-z-planu-komentuje-burze-wokol-heleny
https://www.telemagazyn.pl/artykuly/znaki-helena-englert-opowiada-o-swojej-roli-w-nowym-serialu-axn-i-planach-na-przyszlosc-aktorstwo-jest-jak-narkotyk-wywiad-wideo-zdjecia-67305.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły