Ewa Chodakowska-Kavoukis przyszła na świat w Sanoku 24 lutego 1982 roku. Jest polską trenerką fitness, trenerką personalną, która specjalizuje się w treningach funkcjonalnych i HIIT (High Intensity Interval Training), czyli treningu przedziałowym o wysokiej intensywności.


Biografia i życiorys Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska pochodzi z Sanoka, w którym ukończyła liceum ogólnokształcące, zostając później w efekcie wysiłków edukacyjnych absolwentką Pilates Academy Athens oraz IAFA College Athens. Świat fitnessu zainteresował Ewę Chodakowską za sprawą jej pobytu w Grecji, tam też miała sposobność poznać trenera personalnego – Lefterisa Kavukisa. Gdy Ewa Chodakowska wróciła do Polski postanowiła krzewić fitness, co udało się powziąć ze znacznymi sukcesami, ponieważ zagościła w takich programach śniadaniowych jak emitowany w Dwójce Telewizji Polskiej „Pytanie na śniadanie” oraz w telewizji TVN „Dzień dobry TVN”. Wkrótce też dziennikarze TVN, a zwłaszcza programu „Uwaga!” okrzyknęli Ewę Chodakowską „polską królową fitnessu”. Nie był to jednak ostateczny bynajmniej sukces jaki odniosła, nadszedł bowiem rok 2015, gdy „Gazeta Wyborcza” umieściła Chodakowską na 3. miejscu w rankingu 50 najbardziej wpływowych Polek kategorii „Show Business, Styl Życia, Sport”.

Działalność Ewy Chodakowkiej tymczasem zachwyca nie tylko samą medialnością, ale i faktem, że wydała ona zawrotną ilość osiemnastu DVD z programami treningowymi. Ma na swoim koncie również rekord Guinnessa związany ze startem w największym otwartym treningu fitness, jak również cykliczne warsztaty fitness nazwane „Be Active Tour”. Poza tym prowadziła w stacji Kuchnia+ program telewizyjny „Be Active. Ewa Chodakowska”. Jest obecnie redaktorką naczelną tytułu prasowego „Be Active. Dietetyka & Fitness”.

9 września 2013 w Sanoku zawarła związek małżeński z tym samym Lefterisem Kavoukisem, którego na swej drodze sportowej poznała w Grecji.

W 2019 roku była jurorką programu „Dance, Dance, Dance”. Obok niej w gronie jurorskim zasiedli: Ida Nowakowska i Robert Kupisz.

Ciekawostki o Ewie Chodakowskiej

  • Jest znawcą i miłośniczką formy strategii treningu fizycznego, który polega na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku okresami krótkimi oraz umiarkowanymi wysiłku. Typowy czas trwania całego treningu nazywanego HIIT wynosi od kilkunastu do dwudziestu paru minut.
  • Podróżowała do Grecji, gdzie spotkała swego trenera personalnego, a później również męża.
  • „Gazeta Wyborcza” umieściła Ewę Chodakowską na 3. miejscu w rankingu 50 najbardziej wpływowych Polek, a to w kategorii „Show Business, Styl Życia, Sport”.
  • Chodakowska wydała kilka książek, jest także redaktorką naczelną miesięcznika zatytułowanego „Be Active”.

Cytaty Ewy Chodakowskiej

„(…) na Facebooku odsłon mojej strony jest bardzo dużo. W tygodniu wchodzi na nią dwa i pół miliona osób. W większości to bierni podglądacze, wciąż dojrzewający do decyzji podjęcia wyzwania. Kiedy zabierają się za ćwiczenia ze mną, relacja między nami się zacieśnia i wtedy zaczynają mnie „lubić” (śmiech). Mam nadzieję, że liczba „polubień” równa się liczbie kobiet świadomie czerpiących przyjemność z treningów.”

„To, co robię, jest moją ogromną miłością, pasją, dzięki której fruwam na co dzień. Budzę się i zasypiam szczęśliwa. Kiedy mieszkałam w Grecji i prowadziłam swoje studio fitness, pracowałam z klientkami różnych narodowości i odmiennych mentalności. Wszystkie były zachwycone tym, co wspólnie robimy. Pomyślałam, że skoro zmotywowałam i uszczęśliwiam towarzystwo multikulturowe, to może powinnam też taką minirewolucje zrobić w naszym kraju.”

Źródła

  • Zdjęcie
    • eSerwis
  • Treść
    • https://polki.pl/zycie-gwiazd/newsy,wywiad-z-ewa-chodakowska-w-vivie,10035039,artykul.html
    • https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Chodakowska
    • https://www.eska.pl/hotplota/news/ewa-chodakowska-i-lefteris-kavoukis-jak-sie-poznali-aa-THcj-ZS1q-sJ7A.html
    • https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/kim-jest-maz-ewy-chodakowskiej-aa-oAVq-513v-zaN5.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły