Dominika Gwit przyszła na świat w Gdyni, 22 czerwca 1988 roku. Jest polską aktorką, dziennikarką i pisarką.


Biografia i życiorys Dominiki Gwit

Urodziła się wprawdzie w Gdyni, ale wychowała w miejscowości Mosty. DOrastając kończyła kolejne szczeble edukacji – podstawowej, następnie średniej, by zostać finalnie absolwentką krakowskiej szkoły aktorskiej o nazwie Lart Studio. Nie był to jednak jedyny kierunek kształcenia Dominiki, ponieważ uczyła się również na kierunku dziennikarstwo warszawskiej Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza, jak również filmoznawstwa na jedynym z kierunków warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Występowała później na deskach gdyńskiego Teatru Muzycznego, a to jako bankierka w sztuce „Mały Książe” oraz w głównej roli słynnego musicalu zatytułowanego „Szach i Papuga”. Zyskała oprócz tego popularność występującw filmie „Galerianki” oraz za sprawą pojawienia się w takich serialach TVN jak „Singielka” i „Przepis na życie”.

Z kolei na przestrzeni lat 2010–2014 Dominika Gwit była dziennikarką PAP (Polskiej Agencji Prasowej). W latach 2014 do 2016 miał miejsce jej zawodowy związek z agencją PR ZaZa Media – pełniła tam funkcję specjalisty ds. PR. Natomiast od marca roku 2015 do stycznia roku 2016 Dominika prowadziła cykl zatytułowany „Odważ(e)ni” w programie na falach TVN, czyli „Dzień dobry TVN”, tam też mogła odbyć rozmowy z osobami efektywnie wdrażającymi pomysły na odchudzanie.

Od lutego 2016 Dominika Gwit jest autorką felietonów pisanych przez nią dla portalu Cosmopolitan.pl. W tym samym też roku, również za sprawą tego, nominowana została do nagrody Gwiazda Plejady, czyli w kategorii „Osobowość roku” (plebiscytu tytułowanego „Wielka Gala Gwiazd Plejady”).

Jest w związku małżeńskim z Wojciechem Dunaszewskim.

Ciekawostki o Dominice Gwit

  • Cierpi na zespół metaboliczny, czyli zbiór wzajemnie powiązanych czynników, które to zwiększają istotnie ryzyko pojawienia się chorób takich jak cukrzyca typu drugiego i miażdżyca, czy też innych powikłań naczyniowych.
  • W 2012 Dominika Gwit zdał aktorski egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich.
  • W 2013 roku Dominika Gwit wzięła udział w kampanii Społecznego Komitetu ds. AIDS. „Kończ bez strachu”, która promuje bezpieczny seks.
  • 27 kwietnia 2016, nakładem wydawnictwa Muza, na półki sklepowe wyszła jej pierwsza książka pt. „Moja droga do nowego życia”, w której opisała również swoje problemy z nadwagą.

Cytaty Dominiki Gwit

„Przy Wojtku czuję się seksowną, atrakcyjną kobietą. Dla mnie miłość to poczucie bezpieczeństwa. Uczucie, które sprawia, że przy bliskiej osobie jesteś sobą, niezależnie od tego, czy przed chwilą wstałaś i masz na głowie kołtun, czy wieczorem idziesz  w eleganckiej sukni na bal. Uważam, że gdybym nie doświadczyła tego wszystkiego, co przez ostatnie lata – dramatycznej walki z nadwagą, która, jak wiele razy wcześniej, skończyła się efektem jojo, zmiany sposobu myślenia o sobie  i swoim ciele – pewnie nasz związek  by się nie udał.”

„Ślub tylko potwierdził, że mam przy swoim boku mężczyznę, którego chcę codziennie widywać – budzić się przy nim, jeść śniadanie, śmiać się, ale też płakać. Opowiadać o swoich sukcesach, nie bać się okazywania słabości. Wciąż jednak, kiedy ktoś mówi o Wojtku „twój mąż”, muszę się uszczypnąć  i sprawdzić, czy to nie sen! Kocham go ponad życie.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Fryta 73. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dominika_Gwit
https://plejada.pl/newsy/dominika-gwit-czuje-sie-seksowna-atrakcyjna-kobieta-wywiad/mc7czpl
https://www.filmweb.pl/person/Dominika+Gwit+Dunaszewska-908872/trivia

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4 / 5. Oddanych głosów: 3

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły