Demi Lovato przyszła na świat w roku 1992, w teksańskim Dallas. Jest popularną amerykańską piosenkarką oraz aktorką.


Biografia i życiorys Demi Lovato

Debiutowała w wieku lat siedmiu, miejscem tych początków było telewizyjne show pt. „Barney i Przyjaciele”. Nie aktorstwo jednak miało sie okazać właściwym kluczem do sukcesu, bowiem debiutowała kompozycją „Shadow”, która to trafiła do disneyowskiego programu zatytułowanego „As The Bell Rings”, zaś wykonany przez nią słynny cover „That’s How You Know” z filmu pt. „Zaczarowana” ukazał się następnie na jej płycie „DisneyMania”.

W 2008 roku miał miejsce jej pierwszy samodzielny koncert. Także w roku 2008 do sklepów trafił jej debiutancki album „Don’t Forget”, który to następnie promowała na trasie koncertowej z członkami bandu The Jonas Brothers. Bracia Jonasowie wsparli aktywnie jej twórczość oraz produkcje, której debiut znalazł się wkrótce na drugim miejscu listy „Billboardu 200”. Wzięła w tym też czasie udział w młodzieżowym filmie pt. „Camp Rock”, w którym wcieliła się w rolę Mitchie Torres, czyli dziewczynę pragnącą zrobić karierę piosenkarską. Ścieżka dźwiękowa do tego dzieła okazała się jej znacznym sukcesem. Singel z tą właśnie kompozycją dotarł na sam szczyt notowania „Billboardu”.

Rok 2009 był dla Lovato jeszcze lepszy, ponieważ pracowitszy niż poprzedni, przyniósł świetny rezultat. Wokalistka trafiła wówczas do obsady telewizyjnego serialu o charakterze komediowym pt. „Sonny With A Chance” grając tam rolę Allison „Sonny” Munroe, a także trafiła przed kamery filmu „Princess Protection Program”. W lipcu ukazała się tymczasem druga jej studyjna płyta, pod tytułem „Here We Go Again”. Zawierający jeszcze ambitniejszy i jeszcze bardziej rockowy repertuar album (dziewczynę wspomagał w nagraniach w studiu m.in. John Mayer) – album zadebiutował od razu na samy szczycie listy „Billboardu”. Lovato wzięła później też udział w kręceniu drugiej części filmu pt. „Camp Rock” i oczywiście będąc autorką piosenki na soundtrack do tej produkcji. Album ukazał się 2010 roku, podobnie jak muzyka do „Sonny With A Chance”.

Później miało być już tylko lepiej. Oto ukazał się w roku 2011 jej pokryty platyną longplay „Unbroken oraz The X Factor U.S.”, wraz z tym koncerty. Z kolei jej „Heart Attack” ukazał się w roku 2013, czyli produkt, który przekroczył 100 oraz później 200 milionów wyświetleń na YouTube. Rok 2014 oznaczał jej tournee pt. „Neon Lights Tour, Demi World Tour”.

Piąty album Demi Lovato, „Confident”, wyszedł 16 października 2015. Album zadebiutował na świetnym drugim miejscu Billboard 200, wynik sprzedaży już pierwszego tygodnia wyniósł 98 000 egzemplarzy. Poparła wydawnictwo trasa koncertowa bijąca rekordy popularności. Natomiast rok 2017 został czasem jej płyty „Tell Me You Love Me”, plasując artystkę na liście 100 najbardziej wpływowych osób opiniotwórczego magazynu „Time”.

Ciekawostki o Demi Lovato

  • Przepada szczególnie za Nowym Jorkiem, który jest dla niej swoistą ojczyzną, do której najchętniej powraca i żyje.
  • Skala głosu Demi Lovato obejmuje ponad 4 oktawy (w tym rejestr tak zwany gwizdkowy). Osiągnięcie dźwięku Eb7 daje Lovato miejsce trzecie na podium kobiet, które osiągnęły na skali brzmienia brzmienie w najwyższych rejestrach dźwiękowych.
  • Wiele wskazuje na to, iż to z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, w 2013 roku Lovato odbyła dość rutynowy zabieg usunięcia migdałków. Tymczasem miały miejsce powikłania pooperacyjne powodując, iż wprawdzie w niedużym stopniu zmieniła się jej barwa głosu, ale jednak.. Z powodu przemęczenia głosu i chorób, na skutek tego zabiegu Demi straciła część swych walorów wokalnych.
  • Demi Lovato ma zdiagnozowana chorobę dwubiegunową afektywną. Na prośbę rodziny podjęła stosowną terapie.

Cytaty Demi Lovato

„Jeśli nie możesz komuś ufać, nie możesz się z nim przyjaźnić.”

„Lustro kłamie. Nie pokazuje tego, co jest w środku. I może powiedzieć ci, że jesteś pełen życia, to niesamowite, co możesz ukryć, uśmiechając się.”

„Wy, moi fani, jesteście także moimi przyjaciółmi.”

„Jedną z najbardziej przerażających rzeczy, które mogą cię uratować, jesteś… ty sam.”

„Jeśli zdecyduję, że jestem dziewczyną, która zmieni świat, mogę to zrobić w każdej chwili.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Demi_Lovato
  • https://www.goodreads.com/author/quotes/2112402.Demi_Lovato
  • https://pl.wikiquote.org/wiki/Demi_Lovato

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portali flickr.com. Autorem jest Angela George. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły