Brian Tracy przyszedł na świat w Kanadzie w 1944 roku. Jest dziś uważany za jednego z najbardziej uznawanych w świecie autorytetów z zakresu budowania sukcesu osobistego i zawodowego, a to w oparciu o rozwój indywidualnych możliwości potencjalnie tkwiących w każdym.


Biografia i życiorys Briana Tracy’ego

Zacznijmy od tego kim był Tracy na początku swej kariery. Były to lata wielkiej gospodarczej obietnicy, kiedy on zdecydował się handlować produktami takimi jak chociażby polisy na życie, czy tez ubezpieczenia. Przemierzał Stany Zjednoczone mając ponoć jedną białą koszulę, którą prał codziennie w hostelowej umywalce wynajmowanego pokoju. Lecz wkrótce odkrył, iż tkwi w nim potencjał do sprzedaży efektywnej. I tak też potoczyły się jego losy, że sprzedawał coraz więcej, zarabiając relatywnie najwięcej w stosunku do swych bieżących możliwości. Minęły zatem lata, a on tylko dojrzewał, by w końcu zostać trenerem klasy światowej. Mieszka obecnie w San Diego, w Kalifornii, jest żonaty i ma czworo dzieci. Natomiast pod jego dużym domem ne ma już starego cadillaca, którym u zarania swej kariery jeździł od drzwi do drzwi.

Brian Tracy jest autorem zawrotnej ilości 42 książek, które zostały przetłumaczone na 35 języków świata, dostępnych obecnie w 52 krajach. Pośród bestsellerów takich jak „Maksimum osiągnięć”, „Sposób na sukces”, „Psychologia sprzedaży” czy też „Turbostrategie” jest i wiele innych, które w sumie świadczą o jego niepodważalnej światowej pozycji trenera umiejętności sprzedażowych, obok takich jak Peter Drucker, Stephen Covey czy Jack Welch i jako za pewne jeden z najbardziej wpływowych liderów światowego biznesu. Świadczy to tylko o tym, iż jest on niezwykle pracowity i kreatywny – na świecie dotąd wydano ponad 350 edukacyjnych programów audio & video jego autorstwa!

Na uwagę również zasługuje fakt, iż w jego seminariach na wymienione tematy wzięła dotąd udział zawrotna ilość ponad czterech milionów osób w 53 krajach całego świata, w tym członkowie zarządów i kadr menedżerskich takich firm, jak choćby IBM, HP, czy też Allianz, czyli dokładniej tych, które znajdują się w ścisłej czołówce światowej gospodarki.

Ciekawostki o Brianie Tracy’m

  • Trudno dziś w świecie biznesu nie otrzeć się przynajmniej o jego nazwisko lub choć jedną z jego książek, jest bowiem klasykiem motywującym ludzi do efektywnej sprzedaży produktów wszystkich branż.
  • Jest charyzmatycznym mówcą, przemawiającym co roku do ponad 300 tysięcy osób.
  • Tracy ma bardzo rzadką umiejętność prowadzenia takich szkoleń w taki sposób, które to pobudzają słuchaczy do natychmiastowego praktycznego wdrażania poznawanych technik i wartości.
  • Jest autorem zawrotnej ilości 42 książek, które zostały przetłumaczone na 35 języków świata, dostępnych obecnie w 52 krajach.

Cytaty Briana Tracy’ego

„Twój charakter jest twoim najważniejszym atutem, dlatego powinieneś nad sobą pracować przez całe życie.”

„Od dziś postanów, że do końca aktywności zawodowej będziesz odkładał lub inwestował przynajmniej 10% swoich dochodów.”

„Dwa czynniki bardziej niż cokolwiek decydują o tym, co nam się przytrafia w życiu: to, o czym myślimy, i w jaki sposób o tym myślimy przez cały czas.”

„Twoje sukcesy życiowe zawsze są wprost proporcjonalne do twojej gotowości służenia pomocą innym.”

„Robienie tego, co sprawia nam przyjemność, jest jedną z największych tajemnic sukcesu finansowego.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Brian_Tracy
  • http://mojamotywacja.eu/brian-tracy.html
  • https://pl.wikiquote.org/wiki/Brian_Tracy

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu frickr.com. Autorem jest Daniel Wikberg. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC0 1.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4.3 / 5. Oddanych głosów: 10

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły