Ariana Grande, a właściwie Ariana Grande – Butera, przyszła na świat w Boca Raton na Florydzie, 26 czerwca 1993 roku. W jej żyłach płynie krew zarówno włoska, jak i abruzyjska, co może tłumaczyć nietuzinkowy temperament artystki i jej upodobanie piękna.


Życiorys Ariany Grande

Przede wszystkim jest aktorką i piosenkarką młodego pokolenia, która bez większego trudu zdobyła już uznanie krytyków. Karierę i jej ścieżkę rozpoczęła mając zaledwie osiem lat, występowała na przykład w Filharmonii Południowej Florydy i odniosła tam wielkie sukcesy, m.in. została wytypowana by zaśpiewać na prestiżowych zawodach hokeja. Młoda Ariana występowała też w klubie jazzowym Birdland, a w 2008 roku odegrała rolę na Broadwayu jako Charlotte. Była uważana za perłę musicalu 13, otrzymując nagrodę Stowarzyszenia Krajowych Teatrów Młodzieżowych. Rok później otrzymała angaż do roli w serialu „Victoria” brawurowo grając rolę Cat Valentine. Był to moment, gdy kariera jej gwałtownie przyspieszyła. Kolejna rola w produkcji „Desmond Child” otworzyła jej drzwi do dalszej kariery już na oścież. Odbyła też pracę dubbingową postaci księżniczki Diaspro, do serialu pt. „Klub Winx”.

Postawiła zatem na piosenkarstwo i w 2010 roku rozpoczynając lekcje śpiewu pod czujnym Erica Vetro. Rok następny przyniósł jej debiutancki singiel zatytułowany „Put Your Hearts Up”. Niespełna pół roku minęło, i światło dzienne ujrzała jej ścieżka dźwiękowa do serialu „Victorious/;. Rok 2013 natomiast to swoiste narodzenie się jej pełnej samodzielności, co zaowocowało 30 sierpnia debiutanckim albumem „Yours Truly”, który błyskawicznie wskoczył na czołowe miejsca list przebojów.

Kariera Ariany Grande rozkwita zdecydowanie. Jest nawet porównywana dziś do ikon muzyki pop, jak przykładowo Celine Dion. Jest kobietą o wielu pozytywnych twarzach i nietuzinkowym zespole cech. Udziela się przy tym charytatywnie – w Afryce. Porusza się po rozmaitych stylach muzycznych, posiadając też zmysł satyryczny.

Ciekawostki o Arianie Grande

  • Ari codziennie oddaje się medytacjom. Jest przy tym weganką i wegetarianką.
  • Wcale nie jest okazem zdrowia, bowiem choruje na hipoglikemię, ma zatem za mało cukru we krwi, ma oprócz tego uczulenie na banany, koty, skorupiaki, i leki na kaszel.
  • Ariana uwielbia czytać, zwłaszcza Harrego Pottera. To jej ulubiona pozycja i bezkonkurencyjna.
  • Ze względu na stosunek Kościoła do homoseksualistów opuściła czynne praktyki katolickie.
  • Ariana jest bardzo związana z rodziną, szczególnie ze swym bratem.

Cytaty Ariany Grande

„Płyta „Dangerous Woman” to spełnienie moich marzeń, a tytułowy utwór to jedna z moich ulubionych piosenek. Musiałam walczyć o to, żeby była pierwszym singlem z albumu. Powiedziałam: To jest to, co chcę teraz powiedzieć. Staję się samodzielna, ufam sobie. To był rodzaj mojego osobistego hymnu, który mówi o tym, że dziewczyny mogą robić cokolwiek zechcą.”

„Przez długi czas nie dbałam o biznesową część mojej kariery. Zagłębiałam się po uszy w muzyce i mówiłam: cool, obudźcie mnie, kiedy będę musiała śpiewać. Pewną wrażliwość biznesową wyrobiłam sobie dopiero podczas ostatnich 2 lat. Teraz mogę powiedzieć z całą pewnością siebie, że jestem odpowiedzialna za swoją karierę od A do Z.”

„Zawsze najważniejsze są dla mnie uczucia drugiej osoby. To może być jednak wyczerpujące emocjonalnie. Nauczyłam się, jak to balansować, być w związku kochającym partnerem
i jednocześnie dbać o samą siebie. Wiele osób zapomina o tym, że najważniejsze to kochać siebie.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Ariana_Grande
  • https://www.cosmopolitan.pl/gwiazdy/14587/tylko-u-nas-ekskluzywny-wywiad-z-ariana-grande
  • https://www.biography.com/people/ariana-grande-02152015

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Emma. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4.5 / 5. Oddanych głosów: 11

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły