Antek Smykiewicz przyszedł na świat w Warszawie, 12 lipca 1987 roku. Jest polskim piosenkarzem i autorem piosenek.


Biografia i życiorys Antka Smykiewicza

Karierę swą Antek rozpoczął w roku 2010, wtedy to bowiem został wokalistą i współzałożycielem grupy Ściana Wschodnia. Był to rok pamiętny, ponieważ jednocześnie wtedy wygrał ogólnopolski festiwal organizowanego karaoke, mianowicie opolskie III Karaoke MAXXX Festiwal, organizowany przez radio RMF.

roku W 2011 natomiast Antek zdołał zakwalifikować się do udziału w pierwszej edycji popularnego programu TVP2, czyli „The Voice of Poland” – trafił tam do drużyny prowadzonej przez Andrzeja Piasecznego. W efekcie Antek zajął w programie świetne miejsce drugie, bowiem docierając do samego finału.

W 2014 roku z kolei Antek uczestniczył w siódmej edycji mającego miejsce w Polsacie programu pod tytułem „Must Be the Music. Tylko muzyka”, w którym to udało mu się dotrzeć do półfinałów.

Jesienią 2014 roku Antek Smykiewicz podpisał wreszcie kontrakt z popularną wytwórnią Universal Music Polska. W związku z tym w 2015 roku mógł wydać debiutancki singel zatytułowany „Pomimo burz”, którego autorem został Marek Kościkiewicz. Piosenka ta została przebojem, trafiając na samo 1. miejsce listy AirPlay. Oprócz tego utwór ten uzyskał w Polsce status singla diamentowego, a to za sprzedaż w nakładzie który przekroczył 100 tysięcy kopii. 31 grudnia z kolei mógł być jedną z gwiazd, które występowały podczas krakowskiego koncertu sylwestrowego TVN.

Na początku 2016 Antek Smykiewicz wydał z kolei drugi swój singel pod tytułem „Limit szans”, napisany we współpracy z takimi jak Przemysław Puk oraz Sarsa Markiewicz. Z tą też piosenką artysta dotarł do 21. miejsca listy AirPlay. 6 maja tamtego roku natomiast Antek wydał swój album będący debiutem w ramach nagrań typu longplay, a który otrzymał tytuł „Nasz film”. Wydawnictwo zyskało szybko status płyty złotej. 28 maja Antek wystąpił zatem w koncercie pt. „Radiowy przebój roku”, a to podczas mającego miejsce drugiego dnia festiwalu – Polsat SuperHit Festiwal – wykonując wówczas utwór pt. „Pomimo burz”, który odnalazł się w gronie utworów najczęściej emitowanych przez polskie rozgłośnie radiowe w roku poprzedzającym. Ze swą piosenką na początku czerwca natomiast mógł wziąć udział w konkursie „Debiuty” w ramach opolskiego 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Od 2 do 9 marca 2018 roku Antek uczestniczył w ósmej edycji programu na falach Polsatu, mianowicie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Partnerką taneczną Antka wówczas była Agnieszka Kaczorowska, z którą jednak odpadł w drugim odcinku, zajmując dopiero 11. miejsce.

Ciekawostki o Antku Smykiewiczu

  • Antek Smykiewicz to popularny muzyk, mający zawrotną ilość dziewięciorga rodzeństwa.
  • Zajął 2 miejsce w pierwszej edycji popularnego The Voice of Poland.
  • Jak zdążył powiedzieć już w nie jednym wywiadzie, swoje najlepsze urlopy spędza co roku…odbywając pielgrzymkę na Jasną Górę. Modli się również przed swoimi koncertami, a w mediach wcale nie wstydzi się mówić o Bogu. A jest tak dlatego, że do prawd wiary dojrzewał latami, by odkryć, że jest coś ponad to co doczesne, jak i prawda w tym, co przekazali mu rodzice.
  • Jest za pewne idolem nastolatek nieprzypadkowo. Jego pierwsza płyta jak wiadomo od razu pokryła się złotem, a hit zatytułowany „Pomimo burz” osiągnął same szczyty komercyjnych list przebojów. Jest idolem nastolatek też dlatego, że śpiewa jak kochać prawdziwie, dając to, co kobieta chce otrzymywać.

Cytaty Antka Smykiewicza

„Pomimo tak licznej rodziny niczego nam nigdy nie brakowało, mieliśmy bardzo fajne warunki w domu. Życie w tak dużej rodzinie uczy bardzo wielu rzeczy, uczysz się opieki nad młodszym rodzeństwem – zająć się nimi kiedy nie ma rodziców, podać śniadanie…”

„Jako dziecko byłem przekonany, że będę pilotem. Miałem jeszcze tysiąc innych pomysłów na siebie. Nigdy nie myślałem, że zostanę muzykiem. Jeśli próbujecie spełnić jakieś swoje marzenie i naprawdę uczciwie do tego dążycie, czyli wkładacie całe serce, całą swoją pracę, siłę w to co chcecie osiągnąć to zazwyczaj się udaje. Za pierwszym, drugim, dziesiątym razem, ale się udaje. Nie wolno się zniechęcać, jak coś kochasz to jednak trudno cię zniechęcić”.

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Serecki. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0. https://pl.wikipedia.org/wiki/Antek_Smykiewicz
https://plejada.pl/newsy/antek-smykiewicz-o-zyciu-w-wielodzietnej-rodzinie-ile-ma-rodzenstwa/me40pe
https://www.eska.pl/news/goraca-20-antek-smykiewicz-specjalnym-gosciem-radia-eska-6-ciekawostek-o-antku-sprawdz-aa-WeGi-uqyd-4yWL.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły