Aneta Zając przyszła na świat w Warszawie 19 kwietnia 1982 roku. Jest polską aktorką.


Biografia i życiorys Anety Zając

Aneta Zając jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina, w której uczyła się w klasie fortepianu. Uczęszczała poza tym do warszawskiego XLIV Liceum Ogólnokształcącego, lecz nie tylko, ponieważ wówczas odnalazła się także w Teatrze Buffo uczęszczając tam na zajęcia z tańca nowoczesnego i akrobatyki. W 2006 roku z kolei ukończyła studia w łódzkiej PWSFTviT, na które to studia dostała się podchodząc do egzaminów za drugim razem.

W telewizji Aneta Zając debiutowała będąc jedną z solistek słynnych Fasolek, natomiast jako aktorka pokazała się po raz pierwszy w serialu wypuszczonym przez TVP2 a pod tytułem „Na dobre i na złe” (w latach 2000–2001). Z kolei w telenoweli zatytułowanej „Plebania”, Aneta Zając przez dwa lata odgrywała postać Anety Kurowskiej. Od 2004 Zając gra również główną rolę w telewizyjnym serialu „Pierwsza miłość”. W 2006 miała też okazje zagrać w sztuce pt. „Przyjazne dusze” – na deskach wrocławskiego Teatru Komedia.

W 2008 Aneta Zając brała udział w III edycji popularnego programu „Jak oni śpiewają”. Zajęła tam miejsce piąte spośród 13 uczestników biorących w tym udział.

W 2014 natomiast Aneta Zając wygrała pierwszą edycję telewizyjnego programu pt. „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, który to emitował Polsat. Jej partnerem tanecznego duetu oraz trenerem był Stefano Terrazzino. W nagrodę zajętego miejsca pierwszego Zając otrzymała Kryształową Kulę i honorarium w wysokości 100 tysięcy złotych.

W 2015 Aneta Zając otrzymała również nominację do nagrody Klaps jaka to jest przyznawana w plebiscycie Niegrzeczni 2015, a to w kategorii Sztuka aktorska.

Ciekawostki o Anecie Zając

  • Na początku 2012, czyli po siedmiu latach trwania jej związku z Mikołajem Krawczykiem, rozstała się z partnerem. Para ma z tego związku dwóch synów – bliźniaków Michała i Roberta.
  • W dzieciństwie Aneta Zając śpiewała w zespole Fasolki.
  • Brano Anete Zając pod uwagę do roli w serialu „M jak Miłość”, mianowicie Klary Sobieszczańskiej. Ostatecznie jednak angaż otrzymała Marta Walesiak.
  • W 2013 roku Aneta Zając wzięła udział w słynnej wtedy kampanii społecznej Fundacji Rzecznik Praw Rodziców pt. „Ratuj maluchy i starsze dzieci też”, czyli kampanii, która sprzeciwiała się obniżeniu wieku szkolnego dzieci do 6 lat.
  • W 2016 roku Aneta Zając została ambasadorką samochodów marki Nissan.

Cytaty Anety Zając

„Nie ma takiego zakątka na świecie, którego nie chciałabym zobaczyć. Choć na razie niewiele jeszcze widziałam – Turcja, Egipt. Bardzo chciałabym zwiedzić Afrykę i Australię. Wszędzie chciałabym być.”

„Jeszcze nigdy nie dubbingowałam filmów, a wiem, że to jest zupełnie coś innego niż dubbingowanie gier, ponieważ tutaj czyta się tylko tekst w grze, a w filmach trzeba nadążyć z wypowiedzeniem swojej kwestii, tak jak się widzi na ekranie, w oryginale. Jest to więc zupełnie coś innego. Występowanie w telewizji jest także inną rzeczą więc trudno porównać to wszystko. Praca w teatrze też jest odmienna, ale wszystko mnie równie mocno interesuje.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Aneta_Zaj%C4%85c
  • https://www.filmweb.pl/person/Aneta+Zaj%C4%85c-157294/trivia
  • https://pl.wikiquote.org/wiki/Aneta_Zaj%C4%85c

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Sławek. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły