Aneta Kręglicka przyszła na świat w Szczecinie, 23 marca 1965 roku. Jest polską modelką, fotomodelką i bizneswoman. Jako jedyna Polka wygrała wybory Miss Świata.


Biografia i życiorys Anety Kręglickiej

Aneta Kręglicka ukończyła gdańskie III LO im. Bohaterów Westerplatte – tak zwaną Topolówkę. Przed swym startem w szrankach konkursu Miss Polonia w roku 1989, Aneta Kręglicka tańczyła w ramach studenckiego zespołu tańca współczesnego „Jump” – mianowicie w Akademickim Centrum Kultury na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie następnie ukończyła ekonomię, by w roku 2005 móc rozpocząć swój przewód doktorancki na SGH i mieszczącym się tam Kolegium Ekonomiczno-Społecznym.

Lipiec 1989 roku oznaczał dla Anety Kręglickiej zdobycie tytuł Miss Polonii, a następnie już w Tokio I wicemiss w ramach Miss International. Natomiast 22 listopada 1989 roku Aneta Kręglicka została Miss World prestiżowego konkursu piękności Miss Świata, który odbył się wtedy w Hongkongu.

Na przestrzeni lat 1990–1992 pracowała w Stanach Zjednoczonych dla agencji „Wilhelmina”, w Nowym Jorku. Z kolei po powrocie do Warszawy Kręglicka założyła fundację, aby w roku 1991, wraz ze swym partnerem, otworzyć agencję reklamową typu public relations o nazwie „ABK Kręglicka”, która to została punktem wyjścia do otworzenia w 2005 roku jej firmy pod nazwą „Hannah Hooper”. Od 2002 roku Aneta Kręglicka jest współwłaścicielką filmowego studia „St. Lazare”, czyli współtwórcy między innymi takich tytułów filmowych jak „Ławeczka” z roku 2004.

W 2006 roku mogła wziąć udział w gali o charakterze powitalnym imprezy Miss World 2006 w Warszawie, zostając i wówczas jurorem w gali finałowej 30 września 2006, która miała miejsce w warszawskiej Sali Kongresowej. Ten sam rok oznaczał jednak dla Kręglickiej coś więcej niż tylko kolejne sukcesy, ponieważ mogła pokazać się szerzej w programie „Taniec z gwiazdami”, emitowanym na falach stacji TVN. Partnerował jej wówczas Robert Rowiński, docierając do miejsca siódmego. Natomiast rok 2013 to jej przewodniczenie programowego jury w „Projektanci na start”, czyli polskiemu odpowiednikowi programu zatytułowanego „Project Runway”, jaki to był emitowany na ramówce programu Fox Life.

Ciekawostki o Anecie Kręglickiej

  • Aneta Kręglicka zdobyła najważniejsze tytuły w konkursach piękności, mianowicie Miss Polonia, Miss Świata, I Wicemiss International – wszystkie jednego roku 1989. Najpiękniejszą kobietą świata została odbierając tą koronę w Hongkongu, i ku zaskoczeniu wszystkich.
  • W 2006 roku Aneta Kręglicka mogła przypomnieć się szerszej publiczności biorąc udział w emitowanej wtedy III edycji „Tańca z gwiazdami”. Ale nie tylko w tym, bo przewodziła gali powitalnej Miss World 2006 w Warszawie oraz będąc jurorem w Gali Finałowej 30 września 2006, która miała miejsce w Sali Kongresowej w Warszawie.
  • W ślad za dobyciem korony najpiękniejszej, wbrew oczekiwaniom jak i pozorom, Aneta Kręglicka zdecydowała się poświecić działaniom biznesowym. Jej firma wówczas to weszła na rynek, z piękna Polką zaczęto się liczyć w świecie mężczyzn z całkiem grubymi portfelami.
  • W latach 2008 – 2010 Aneta Kręglicka była twarzą marki Apart.

Cytaty Anety Kręglickiej

„Dobra praca to taka, w której czujesz, że jesteś w grupie pozytywnie nastawionych ludzi.”

„Uważam, że jak na swój wiek jestem kobietą atrakcyjną. Łatwiej mi przyjmować komplementy. Już nie robię się czerwona, nie zaprzeczam. Kiedyś się obruszałam, że jestem raczej mądra, a nie piękna.”

„Zamiast myślenia „co praca może mi dać”, zawsze wolałam podejście „co ja mogę dać pracy”.”

„Pamiętam, że nieraz dostawałam propozycje zagrania w filmie czy nagrania płyty, ale wtedy wydawały mi się one kompletnie nie dla mnie. A dzisiaj myślę, że przynajmniej bym je rozważyła. Wtedy wszystko odrzucałam z zasady, bo chciałam – zwłaszcza nosząc koronę – dowartościować siebie jako osobę…”

Źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aneta_Kr%C4%99glicka
https://facet.wp.pl/aneta-kreglicka-6002921725609089a
https://pl.wikiquote.org/wiki/Aneta_Kr%C4%99glicka
https://www.gala.pl/artykul/aneta-kreglicka-nigdy-nie-bylam-imprezowiczka-wywiad-161127042826

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły