Andrzej Pietras przyszedł na świat w Lublinie w 1954 roku. Jest gitarzystą i wokalistą, który sławę zdobył w związku z działalnością w grupie Bajm – jako menager.


Biografia i życiorys Andrzeja Pietrasa

Czas młodości Andrzeja Pietrasa dotyczył nie tylko edukacji, ponieważ przede wszystkim śpiewania i gry na gitarze podczas rozmaitych lubelskich festiwali. Podczas jednego z takich występów zobaczył wtedy na scenie duet Kozidraków, czyli Beaty i Jarosława, i wtedy to właśnie zaproponował im założenie zespołu. Miało to miejsce w roku 1978. Andrzej Pietras poszedł za ciosem i zaprosił do działań muzycznych także gitarzystę Marka Winiarskiego, i w ten sposób, a od inicjałów imion wszystkich członków zespołu, powstała nazwa grupy, czyli BAJM.

Andrzej Pietras po wydaniu pierwszych trzech płyt Bajmu odszedł z zespołu i nie uczestniczył dalej w komponowaniu materiałów na następne longplaye. Zajął się bowiem wówczas pracami menadżerskimi oraz troską o anturaż grupy.

Andrzej Pietras dzięki swym staraniom przez lata, zyskał opinię zdecydowanego na wiele menadżera oraz producenta płyt. Wiele osób może dziś przyznać, że Pietras dokładał wszelkich starań, aby koncerty Bajmu były na jak najwyższym poziomie, stawiał sprawy na ostrzu noża, aby grupę traktowano jak przystało na estradową gwiazdę. Andrzej Pietras borykał się niestety również z problemami zdrowotnymi – walczył bowiem z chorobą alkoholową.

Po blisko trzech dekadach od założenia BAJMu, Andrzej Pietras przestał zajmować menagementem zespołu. Po głośnym rozwodzie z Beatą Kozidrak w 2016 roku, ten legendarny założyciel BAJMu całkowicie oddalił się w cień, choć uczestniczył na zaproszenie Beaty Kozidrak w promocji zespołu z okazji jego czterdziestolecia na krajowej scenie muzycznej, co miało miejsce na przełomie 2017 i 2018 roku.

Ciekawostki o Andrzeju Pietrasie

  • Nazwa zespołu BAJM wzięła się od pierwszych liter imion członków zespołu.
  • Z tekstów śpiewanych przez Beatę Kozidrak na jednej z jej solowych płyt można usłyszeć treść dotyczącą właśnie problemów Pietrasa z chorobą alkoholową.
  • W 1980 roku Andrzej Pietras i Beata Kozidrak pobrali się – piosenkarka była jeszcze wówczas uczennicą liceum.
  • Do oficjalnego rozstania Andrzeja Pietrasa i Beaty Kozidrak doszło w połowie 2015 roku. Powodem dla którego ostatecznie wokalistka postanowiła się rozwieść były, jak się okazało, nie tyle liczne zdrady męża, co faktyczna jedna – mianowicie romans Pietrasa z inną kobietą.

Źródła

  • https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/andrzej-pietras-maz-beaty-kozidrak-kim-jest-aa-ckvR-wWco-c4X5.html
  • https://www.pudelek.pl/tag/Andrzej+Pietras/
  • https://plejada.pl/newsy/andrzej-pietras-o-malzenstwie-z-beata-kozidrak-to-pomylka/q9d2sm

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 2.8 / 5. Oddanych głosów: 5

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły