Anastacia, a właściwie Anastacia Lyn Newkirk, przyszła na świat w Chicago, 17 września 1968 roku. Jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów, producentką muzyczną i byłą tancerką.


Biografia i życiorys Anastacii

Urodziła się w Chicago 17 września 1968, czyliw stanie Illinois, będąc córką piosenkarza Roberta Newkirka i jego żony, aktorki Diane Hurley, która występowała również w teatrze na słynnym Broadwayu. Anastacia ma starszą siostrę imieniem Shawn i młodszego brata – Briana. Ich ojciec zdecydował się opuścić rodzinę, gdy piosenkarka miała trzy lata.

Jako już nastolatka Anastacia przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie podjęła edukacje w Professional Children’s School, czyli na Manhattanie.

Od 13. roku życia Anastacia choruje na zapalną chorobę jelita o niewyjaśnionej etiologii, o nazwie – choroba choroba Leśniowskiego-Crohna.

W styczniu 2003 w wieku 34 lat został u wokalistki zdiagnozowany nowotwór piersi. Chorobę na pewien czas udało się wyleczyć dzięki zabiegowi operacyjnemu, który uzupełniła radioterapia. 27 lutego 2013 Anastacia poinformowała, iż choroba nowotworowa powróciła i odwołała wówczas zaplanowaną trasę koncertową. Jesienią jeszcze tego samego roku poddała się zabiegowi mastektomii obustronnej, wraz z późniejszą rekonstrukcją piersi]. Także w wieku 39 lat u piosenkarki rozpoznano szybki rytm serca pochodzący z przedsionków lub węzła przedsionkowo-komorowego, o częstotliwości >100/min, mianowicie tak zwany częstoskurcz nadkomorowy.

Anastacia 21 kwietnia 2007 poślubiła swego ochroniarza Wayne’a Newtona. Została też w tenże sposób przybraną matką dwójki jego dzieci urodzonych z poprzedniego związku. W kwietniu 2010 roku jednak, po trzech latach małżeństwa, oboje podjęli kroki rozwodowe.

Ciekawostki o Anastacii

  • Nie tylko znana jest ze swego potężnego mezzosopranowego głosu, ale i niskiego wzrostu, który kontrastuje z głosem (157 cm), w związku z czym otrzymała przydomek: „mała dama z wielkim głosem”.
  • Jej znakiem rozpoznawczym są także nieodzowne okulary przeciwsłoneczne. Mimo że artystka zdążyła już skorygować swą wadę wzroku, to nadal nosi okulary.
  • Według danych za rok 2018, Anastacia sprzedała już zawrotne trzydzieści milionów egzemplarzy swoich longplay’ów.
  • Anastacia, w związku z nawrotem raka piersi, poddała się zabiegowi mastektomii obustronnej, wraz z późniejszą rekonstrukcją piersi.

Cytaty Anastacii

"Jestem z natury wojownikiem i nic tego nigdy nie zmieni." 

"Aby coś zmienić, po prostu ... myślę ..."    

"Żyję bardzo prawdziwym życiem."

"Kiedyś ktoś zapytał mnie o trzy słowa, które najlepiej opisują mnie i powiedziałem „Głośno, głośniej i głośniej”!"

"Noszę okulary, mam dużą bliznę, śpiewam głośno i jestem blondynką."

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Harald Krichel. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0. https://www.filmweb.pl/person/Anastacia-187372/biography
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anastacia
https://www.brainyquote.com/authors/anastacia
https://www.filmweb.pl/person/Anastacia-187372/trivia

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły