Agnieszka Więdłocha przyszła na świat 12 stycznia 1986 roku w Łodzi. To polska aktorka, która swą sławę zawdzięcza rolom w telewizyjnych serialach takich jak ten zatytułowany „Czas honoru” czy też „Lekarze”.
W 2016 roku dołączyła natomiast do ekipy nowo powstałego serialu „Powiedz tak!”, który to emituje stacja Polsat.


Biografia i życiorys Agnieszki Więdłochy

Agnieszka Więdłocha przyszła na świat w Łodzi 12 stycznia 1986 roku. Dorastała w domu znajdującym się na przedmieściach Łodzi, z rodzicami jak i jej młodszym bratem, Piotrem. Jako dziecko szczególnie interesowała się zwierzętami, marzyła więc by w przyszłości rozwinąć się jako dyrektor zoo. Była oprócz tego i inna pasja Agnieszki, mianowicie muzyka. Uczęszczała więc z czasem na sporą ilość zajęć pozalekcyjnych, w tym nie tylko do szkoły muzycznej, bo również i na zajęcia teatralne.
Więdłocha ukończyła później łódzką Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Teatralną im. Leona Schillera, tym samym mogła zacząć swą współpracę z również łódzkim Teatrem im. S.Jaracza. Debiutowała wcielając się w role Liny, czyli w spektaklu „Rowerzyści”, który wtedy reżyserowała Anna Augustynowicz, a który realizowano na deskach dwóch teatrów – Teatru Współczesnego ze Szczecina i Teatru im. S.Jaracza. Otrzymała natomiast nagrodę Złotej Maski za najlepszy debiut mający miejsce wtedy w sezonie 2009/2010. Wyróżnienie to mogła otrzymać za rolę w takich przedstawieniach jak „Dybuk”, jak i „Nad”, oraz „Survival”.
W 2008 roku Agnieszka Więdłocha mogła zacząć wcielać się w postać Leny Sajkowskiej, mianowicie postaci w serialu emitowanym przez TVP2, zatytułowanym „Czas honoru”. Następnie dostała angaż i zagrała w filmie „Incydent”, oraz „Nie ten człowiek”, czyli w serialu emitowanym przez TVN „Klub szalonych dziewic”. Kolejna jej rola serialowa była to kreacja Beaty Jasińskiej, więc kreacja anestezjologa w serialu pod tytułem „Lekarze”.
Z kolei w 2013 roku Agnieszka Więdłocha mogła zagrać Cynię Bialer w polskim filmie „Syberiada polska” oraz postać Mai w filmie pod tytułem „Gejsza”. W 2016 roku Więdłocha pojawiła się w komedii romantycznej „Planeta Singli”. Zaczęła równolegle grać w serialu emitowanym przez telewizję Polsat, który dostał tytuł „Powiedz tak!”.
Agnieszka Więdłocha udzielała również głosu w dubbingach. Dotychczas w takich produkcjach jak „W pętach gorsetów” z roku 2010, „Największy z cudów” (2011), również w „Oz Wielki i Potężny” z roku 2013, czy też „Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz” (2014). Zdążyła zagrać również gościnnie w serialach takich jak „Na dobre i na złe”, „Teraz albo nigdy!”, „Komisarz Alex”, „M jak miłość”.

Ciekawostki o Agnieszce Więdłosze

  • Egzaminy do szkoły teatralnej zdawała w tajemnicy przed rodziną.
  • Agnieszce Więdłosze, jak zdążyła wyznać, towarzyszy myśl o nieuniknionym i rychłym końcu. Stara się więc korzystać z życia, ale w miarę, nie jest też bowiem fanka tak zwanego „przesadyzmu”.
  • Swe życie stara się tak organizować, aby – posługując sie przenośnią – zaczynać konsumpcję od deseru.
  • Do samej matury myślała, wbrew temu co czas pokazał, że zostanie dentystką.
  • Profesor Aleksander Benczak był ta osobistością, która wpłynęła na ciekawość świata Agnieszki, bowiem ten zasłużony dla kultury artysta rzucał studentom wyzwania w związku z określonymi tematami literackimi.

Cytaty Agnieszki Więdłochy

„W moim życiu zawodowym – bardzo. Już zdążyłam się przekonać, że wybrałam zawód niestabilny, w którym nie zawsze jest praca. Kiedy więc telefon nie dzwoni, wiem, że muszę odpuścić, cieszyć się tym, co jest, wykorzystać dany mi nieoczekiwanie czas.”

„Mam tam zaprzyjaźnione panie, które mówią: „Ojej, pani taka malutka, drobniutka, a w kinie kawał baby!”. Trochę to oczywiście smutne, że na ekranie wyglądam na wielką, ale może dzięki temu nikt mnie nie rozpoznaje na ulicy.”

„To, że jesteśmy osobami znanymi, nie oznacza, że nie mamy prawa do prywatności. Nie chcę o niej opowiadać również dlatego, że im mniej o mnie wiadomo, tym widzowie będą ciekawsi moich ról. Będą w teatrze i kinie oglądać postaci, które gram, a nie Agnieszkę, o której wiedzą to, to i tamto.”

Źródła

http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=agnieszka+wi%EAd%B3ocha
https://www.styl.pl/magazyn/news-agnieszka-wiedlocha-zaczynam-od-deseru,nId,2200501
https://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Wi%C4%99d%C5%82ochaPrawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Klapi. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły