Adriana Kalska przyszła na świat w Słupsku, 26 lutego 1986 roku. Jest polską aktorką teatralną i filmową.


Biografia i życiorys Adriany Kalskiej

O Adrianie Kalskiej coś wiemy. Podyktowane jest to skromnymi źródłami, którym udało się uchwycić w zasadzie to co najważniejsze, a dotyczy edukacji, jej kariery aktorskiej czy tez pozostałych działalności, łącznie z życiem prywatnym. Warto tu już jednak nadmienić, iż w popularnym serialu „M jak miłość” Adriana wcieliła się w postać Izy Lewińskiej. Występowała jednak nie tylko tam, bo również m.in. w filmie „Ojciec Mateusz”, „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe”, „Komisarz Aleks”, czy też „Hotel 52”.

Edukacja

W roku 2007 Adriana Kalska ukończyła gdyńskie Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej, natomiast w 2012 – krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Wykształcenie to zostało na tyle solidnym fundamentem, by Adriana Kalska mogła sprawdzać się zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerami.

Kariera aktorska

Jako aktorka Adriana Kalska zadebiutowała w 2008 rolą w cieszącym się sporą oglądalnością serialu pod tytułem Żołnierze wyklęci. Wiosną 2014 roku natomiast zagrała u boku popularnego aktora Piotra Adamczyka jedną z głównych ról, mianowicie w serialu stacji TVN zatytułowanym „Sama słodycz”. Od 2015 Adriana wciela się z kolei w rolę Izabeli Lewińskiej w serialu TVP2, pod tytułem „M jak miłość”.

Pozostała działalność

Rok 2010 oznacza w biografii Adriany Kalskiej jej obecność na planie teledysku do utworu grupy Indigo Tree zatytułowanym „Hardlakes”.

W 2018 aktorka wzięła udział w programie rozrywkowym pod tytułem „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Życie prywatne

Adriana Kalska pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych: Zarówno jej dziadek był, jak i jej rodzice i wujek są rzemieślnikami stosującymi w swym zawodzie bursztyn. Ma również siostrę, która zajmuje się architekturą.

Aktorka jest w związku z aktorem – Mikołajem Roznerskim.

Ciekawostki o Adrianie Kalskiej

  • Ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (Polska); a następnie Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
  • W 2010 roku Adriana Skalska wystąpiła w teledysku zatytułowanym „Hardlakes” zespołu muzycznego Indigo Tree.
  • Źródło Jastrząb Post wypowiada się o jej związku z Mikołajem Roznerskim tymi słowy: „Znają się od lat, ich drogi się przecinały kilkukrotnie, docierali się, aż rozkwitło między nimi uczucie. To już trwa klika miesięcy, ale nie chcieli zamieszania wokół swojego związku, więc wiedzieli tylko najbliżsi przyjaciele. Spędzają razem każdą wolną chwilę”. Po wspólnych zdjęciach tej pary na Instagramie widać rzeczywiście, iż Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska są ze sobą całkiem szczęśliwi.
  • Aktorka jest pasjonatką muzyki i jako wokalistka korzystała z okazji by brać udział w festiwalach piosenki aktorskiej.

Cytaty Adriany Kalskiej

„Z jednej strony jestem introwertyczką i jeśli mam być szczera, nie lubię nawet udzielać wywiadów. (uśmiech) Nie mam potrzeby opowiadania o sobie ani bycia celebrytką. A z drugiej strony uwielbiam wyzwania. To dla mnie ciągła praca nad sobą i rozwój osobisty, bo przecież występy przed publicznością są nieodłączną częścią mojego zawodu. Te przeciwieństwa są dość trudne do wytłumaczenia.”

„(…) dzisiaj aktorstwo jest dla mnie zawodem. Z wiekiem mam coraz większą świadomość swoich braków. Im więcej się u mnie dzieje zawodowo, tym liczniejsze mam obawy, czy temu podołam.”

„Punktem zwrotnym były dla mnie chyba 30. urodziny. Z każdym rokiem życia czuję się ze sobą lepiej. Zaczęłam się też lepiej czuć w swoim ciele i bardziej pozytywnie odbierać świat. Słyszę często, że cechuje mnie skromność i niewiara w siebie. Może i tak, myślę jednak, że zrobiłam duży postęp. A chyba sama najbardziej obiektywnie mogę się na ten temat wypowiedzieć.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Paweł Matyka. Zdjęcie zostało wykorzystano na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adriana_Kalska
https://party.pl/newsy/kim-jest-adriana-kalska-nowa-dziewczyna-roznerskiego-33044-r3/
https://www.gala.pl/artykul/adriana-kalska-kim-jest-nowa-dziewczyna-mikolaja-roznerskiego-180410041734
https://www.filmweb.pl/person/Adriana+Kalska-1775805/trivia
https://www.gala.pl/artykul/adriana-kalska-o-zwiazku-z-mikolajem-roznerskim-to-nasza-prywatna-sprawa-przeczytaj-wywiad-w-gali-181109034749

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły