Adam Zdrójkowski przyszedł na świat w Warszawie 29 maja 2000 roku. Jest polskim aktorem, zaliczanym do aktorów tak zwanego młodego pokolenia. Zasłynął szczególnie rolą Kuby Boskiego, w którą to postać wciela się w popularnym serialu pt. „Rodzinka.pl”.


Biografia i życiorys Adama Zdrójkowskiego

Adam Zdrójkowski urodził się w 2000 roku w Warszawie. Zawdzięcza rodzicom to, że od dziecka był przez nich zgłaszany (on i jego brat bliźniak Kuba) do udziału w rozmaitych castingach do filmów serialowych, innych filmów oraz produkcji reklamowych.
Adam swoją niezwykłą przygodę z zadaniami aktorskimi rozpoczął w roku 2008. Mógł tymi tropy zagrać w filmie zatytułowanym „Boisko bezdomnych”. Rok później natomiast widzowie śledzący zdarzenia medialne mogli zobaczyć Zdrójkowskiego w reklamie sieci dużych marketów Real. W tym samym okresie czasu zarówno Adam, jak i i jego brat Kuba, z sukcesami wcielili się w role całkiem energicznych bliźniaków w serialu pod tytułem „Londyńczycy”.
W 2009 roku z kolei, Adam mógł rozpocząć swą przygodę z serialem zatytułowanym „Rodzina zastępcza plus”. Zagrał tam postać nazwaną Pawełek, mianowicie przybranego syna dwójki postaci – Anki i Jacka. Rok później Adam zagrał w drugiej produkcji o charakterze pełnometrażowym, czyli w filmie pt. „Ciacho”.
Gościnnie Zdrójkowski wystąpił również w serialu „Na dobre i na złe”, później „Ojciec Mateusz” czy też „Spokojnie, to tylko ekonomia!”

Nie ulega wątpliwości, że kariera Adama Zdrójkowskiego swój start miała na dobre, gdy dołączył on do ekipy obsadzającej serial „Rodzinka.pl”. Gra w nim do dzisiaj. Prezentuje tam swój warsztat u boku takich jak Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak i Maciej Musiał. Postać odgrywanego Kuby Boskiego przyniosła Adamowi znaczną rozpoznawalność, ale i ogromną popularność zwłaszcza wśród nastolatek. Jego profile społecznościowe zyskały zawrotną ilość kilkuset tysięcy obserwujących.
W 2012 roku Adam Zdrójkowski zyskał kolejną rolę, tym razem w filmie pełnometrażowym. Zagrał wówczas to rolę ministranta w filmie pt. „Być jak Kazimierz Deyna”.
Od 2013 roku Adam kontynuował swoją przygodę serialową i grał w serialu „Boscy w sieci” – serialu, który promował usługi mobilnej sieci Orange. Cała juz natomiast serialowa rodzina Boskich, w tym i on – Adam Zdrójkowski, wystąpili w kampanii reklamowej Orange.

Ciekawostki o Adamie Zdrójkowskim

  • Adam jest dyslektykiem.
  • Brał udział w szóstej edycji „Tańca z gwiazdami” – jako najmłodszy uczestnik.
  • W 2009 roku Adam wystąpił w reklamie sieci supermarketów Real. Reklamowanym przez niego produktem były tam… kulki.
  • W jednym z wywiadów Zdrójkowski wspomniał, że bardzo podobają mu się brunetki.
  • Przyznał, że najwięcej pieniędzy wydaje na buty.
  • Adam Zdrójkowski przyjaźni się z Andżeliką Muchą, czyli znaną – Little Monster.

Cytaty Adama Zdrójkowskiego

„Szybko się irytuję. Nie lubię powtarzać dziesięć razy z rzędu tej samej rzeczy, gdy coś mi nie wychodzi. Wolę pójść dalej i ewentualnie później wrócić do tego, co sprawiało mi problem.”

„Są momenty, kiedy woda sodowa uderza mi do głowy. Próbuję wtedy za wszelką cenę coś innym udowodnić albo zaczynam się przechwalać i opowiadam, kim to nie jestem. Zwykle, gdy kończą mi się tematy do rozmowy, to zaczynam mówić właśnie o sobie i swoich sukcesach. Ale to są naprawdę pojedyncze przypadki. Zresztą, mam obok siebie przyjaciół – Julkę i Kubę, którzy mówią mi od razu w takich momentach, gdy przeginam, żebym wyluzował. Nie zdarzyło mi się, żebym odmówił komuś wspólnego zdjęcia. Nie chodzę też po mieście z ochroniarzem i nie udaję gwiazdy.”

Źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Zdr%C3%B3jkowski
http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=adam+zdr%F3jkowski
https://plejada.pl/wywiady/adam-zdrojkowki-pierwszy-wchodzi-na-parkiet/kd9fwcg

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Serecki. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły