Przemek Kossakowski to dziennikarz i podróżnik, który prowadzi nietuzinkowe programy w telewizji TTV.


Krótki życiorys Przemka Kossakowskiego

Przemek Kossakowski urodził się w 1972 roku. Studiował na Wydziale Wychowania Artystycznego na WSP. Podejmował się wielu prac, m.in malował obrazy, co jest jego pasją. Przeprowadził się na wieś, miał problemy wiązać koniec z końcem i rozwiódł się z żoną. Znajomi namówili go do spróbowania sił w nowo powstającej telewizji TTV i odnalazł się przed kamerami, tym samym od 2012 roku jest prowadzącym nietuzinkowe programy w ramach tej stacji. Obecnie możemy go oglądać w programie
„Kossakowski. Wtajemniczenie”. Wydał książkę pt. „Na granicy zmysłów”. Jest obecnie w związku z dziennikarką i podróżniczką – Martyną Wojciechowską.

Biografia rozszerzona Przemka Kossakowskiego

Przemek Kossakowski urodził się w 1972 roku. Ma 47 lat.

Studiował na Wydziale Wychowania Artystycznego na WSP.

Zakres prac, jakich się podejmował jest imponujący. Całe życie chciał zostać artystą, więc podjął się malowania obrazów, co było jego hobby i zawodem przez jakiś czas, i jak opowiada szło mu to całkiem dobrze. Po przygodzie z malarstwem pracował jako nauczyciel, drwal czy mechanik samochodowy. Pracował również w holenderskiej chlewni, a także zbierał ziemniaki we Francji.

Sprzedał swój dom i przeprowadził na żoną na wieś, jednak ciężko było im wiązać koniec z końcem, a wkrótce doszło do rozwodu i został sam. Był czterdziestolatkiem bez kobiety, dzieci i pracy, zostając z poczuciem, że niespecjalnie mu wyszło i musi swoje życie budować od nowa.

Został namówiony przez znajomych, aby spróbował swoich sił w nowo powstającej telewizji TTV. Bardzo dobrze odnalazł się w pracy przed kamerą i stało się to jego żywiołem.

Programy Przemka Kossakowskiego

Od 2012 roku powstało pięć cyklów programów z udziałem Przemka Kossakowskiego: „Kossakowski szósty zmysł” , „Kossakowski Inicjacja” , „Kossakowski nieoczywiste”, ,,Kossakowski, być jak…” i ,, Kossakowski wtajemniczenie”.

Programy te pokazuję nietypową i zaskakującą stronę rzeczywistości, stronę którą raczej mało kto z nas Polaków miał okazję poznać.

Cykl programów pt. ,,Kossakowski szósty zmysł” zajmował się zjawiskami szeroko pojętej medycyny niekonwencjonalnej, która dotykała szamanizmu, magii ludowej czy bioenergoterapii.

W cyklu programów pt. ,,Kossakowski Inicjacja” prowadzący wchodził w różne sytuacje, które mogą się zdarzyć każdemu, lecz są to sytuacje w których nie chcielibyśmy się znaleźć, lub też sytuacje które wzbudzają fascynacje, lecz nie potrafilibyśmy się na nie zdobyć.

Cykl programów pt. ,,Kossakowski Nieoczywiste” pokazywał jak sama nazwa wskazuje, nieoczywiste oblicza znanych miejsc. Na przykład w Paryżu kojarzonym z wieżą Eiffla czy Luwrem wziął udział w marszu żywych trupów i walkach podziemnego klubu.

W cyklu programów pt. ,,Kossakowski. być jak…” prowadzący podejmuje się zrozumienia jak to jest być daną osobą ze świata gwiazd.

Obecnie można oglądać cykl programów pt. „Kossakowski. Wtajemniczenie” w którym prowadzący odwiedzając różne kontynenty, bierze udział w różnego rodzaju ceremoniach i prymitywnych rytuałach, które są prawdziwymi wyzwaniami i wymagają wiele odwagi. Ta podróż po świecie duchów, magii ludzi i rytuałów ma za cel poszukiwanie odpowiedzi na fundamentalne pytania człowieka.

Książka Przemka Kossakowskiego

Przemek Kossakowski jest autorem książki pt. „Na granicy zmysłów” w której opisuje to czego nie ujęła telewizyjna kamera. Opisuje swoje doświadczenia ze znachorami, zakopywanie go w grobie, obkładanie wnętrznościami barana, podcinanie języka, wmawianie chorób czy nieślubnych dzieci. Przedstawia jak rzucano na niego klątwy i odprawiano egzorcyzmy nad jego autem. Te niezwykłe opisy doświadczeń i wiele więcej znajdziemy w tej właśnie książce.

Przemek Kossakowski i Martyna Wojciechowska

Przemek Kossakowski jest w związku ze znaną podróżniczką i dziennikarką – Martyną Wojciechowską. Poznali się w studiu Dzień Dobry TVN, jednak dopiero po pół roku Martyna odezwała się do niego przez SMS wyrażając swoje oburzenie tym, że w jednym z programów jadł on zupę z płetwy rekina. Przemek postanowił udowodnić, że zjadanie zagrożonych gatunków to najmniejsza z jego wad i ten proces trwa do dzisiaj. Jak sam mówi, Martynie trudno jest zaimponować szaleństwem czy jazdą samochodem, gdyż ona robi to lepiej. Stara się więc być osobą na którą ona może po prostu liczyć.

Jego hobby to malarstwo flamandzkie, boks, balet i polski hip-hop. Wolne chwile poświęca grafice i rysunkowi.

Przemek Kossakowski w mediach społecznościowych

Możemy znaleźć Przemka Kossakowskiego na Instagramie. Nazwa jego profilu to „przekossakowski”. Profil ten obserwuje 150 tys. użytkowników.

Na Facebooku FanPage nosi nazwę po prostu „Przemek Kossakowski”. Ma on prawie 160 tys. obserwujących użytkowników.

Złote myśli Przemka Kossakowskiego

„Podróżowanie to próba zrozumienia świata. To nie jest łatwe. To nie jest naturalne. Naturalna jest iluzja, że to kim jesteśmy i jak opisujemy świat jest czymś oczywistym i właściwym.
Podróżowanie uczy że to nie prawda.
Uczy, że nasze rozumienie jest jedynie opcją. Jedną z możliwości opisu. Ani lepszą ani gorszą.”

Źródła

https://www.elleman.pl/artykul/kim-jest-przemek-kossakowski-wiek-wzrost-zona-programy-ksiazka-martyna-wojciechowska-190305115635
http://ttv.pl/programy/kossakowski-wtajemniczenie,14938.html
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234463/na-granicy-zmyslow
https://viva.pl/ludzie/newsy/jak-poznali-sie-przemyslaw-kossakowski-i-martyna-wojciechowska-historia-milosci-32312-r3/
https://www.facebook.com/Przemek-Kossakowski-425700010809146/